Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-08

„Brexit“ lėmė išsilavinimo stoka

  
„Brexit“ lėmė išsilavinimo stoka
© Flickr nuotr.
Teigiama, kad labiau išsilavinusi visuomenė būtų balsavusi kitaip.
Taip nebūtų įvykę, jeigu šalyje būtų daugiau universitetinį išsilavinimą turinčių JK gyventojų

Vieno Jungtinės Karalystės universiteto tyrėjai paskelbė savo „Brexit“ versiją – esą tai lėmė menkas šalies gyventojų išprusimas.

Jeigu valstybėje gyventų bent šiek tiek daugiau išsilavinusių žmonių, dabar nereikėtų diskutuoti apie pasitraukimą iš Europos Sąjungos, sako Leicester’io universiteto tyrėjai, analizavę priežastis, dėl kurių žmonės balsavo už pasitraukimą.
Išvada – trumpa ir aiški: taip nebūtų įvykę, jeigu šalyje būtų bent 3 proc. daugiau universitetinį išlsilavinimą turinčių JK gyventojų, rašoma tyrėjų parengtame straipsnyje, išspausdintame moksliniame žurnale „Pasaulio išsivystymas“.
 
Straipsnyje atskleidžiama, kad išsilavinimas buvo svarbiausias faktorius renkantis už ką balsuoti, o amžius, lytis, gyvenamoji vieta ar imigrantų kaimynystė suvaidino ne tokį didelį vaidmenį.
 
„Referendumas sukėlė didžiules diskusijas ir spekuliacijas, aiškintąsi, kaip žmonės balsuos, kokia jų motyvacija. Buvo analizuojamos apklausos, įvairūs kiti faktoriai.
 
Tačiau mažai kas nuspėjo rezultatą, sprendimas trauktis nustebino ne vieną’, – kalbėjo Leicester’io universiteto Matematikos departamento daktaras Aihua Zhang.
 
Referendume pasitraukti iš ES panoro tik šiek tiek didesnė dalis britų, už tai balsavo 52 proc. rinkėjų, 48 proc. norėjo likti bendrijoje.
 
  

Žymos: Išsilavinimas, Universitetas, Aukštasis mokslas, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pagal statistiką pati populiariausia vyriška žinutė mobiliuoju telefonu: „Aš tave irgi."