Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-06-25

„Brexit“: prancūzė gydytoja neištvėrė užgauliojimų

  
„Brexit“: prancūzė gydytoja neištvėrė užgauliojimų
© Wikipedia nuotr.
Pernai fiksuotas ES piliečių, paliekančių JK, skaičiaus augimas.
Žinau tik tiek, kad čia daugiau kęsti negaliu

Du dešimtmečius gydytoja Jungtinėje Karalystėje išdirbusi medikė iš Prancūzijos po „Brexit“ ne kartą sulaukė užgauliojimų dėl savo akcento ir palieka šalį.

Psichiatrė Andra, kuri į JK atvyko 1997 metais radijo stočiai LBC pasakojo, kad nuo praėjusių metų referendumo Londone požiūris į užsieniečius pastebimai pasikeitė, ji ir pati sulaukusi užgauliojimų, pajutusi britų skirstymą pagal tautybes.
„Kartą metro mane stumtelėjo vyras ir kai aš jo pasiteiravau, kas nutiko, šis atšovė, kad dingčiau atgal po velnių į savo Lenkiją.
 
Kasdienėje savo veikloje, gydydama pacientus iš jų taip pat prisiklausiau įvairiausių kalbų apie užsieniečius. Atsakydavau jiems – ką gi, aš irgi europietė ir paliksiu JK, jeigu reikia. Tokiais atvejais jie pasikeisdavo ir puldavo teisintis, kad manęs neturėjo galvoje“, – pasakojo Andra.
 
Londone ji ištekėjo už Graikijos piliečio, kuris taip pat pajutęs neapykantos užsieniečiams užuominas, todėl šeima ir priėmė sprendimą persikelti į Prancūziją. JK liks tik dukra, kuri turi mėgstamą darbą Londone ir draugą britą.
 
„Nežinau, kaip jai čia seksis, nežinau, kaip seksis mums Prancūzijoje. Žinau tik tiek, kad čia daugiau kęsti negaliu“, – sakė moteris.
 
Šis atvejis tik patvirtina baimes, kad darbuotojų trūkumo kamuojama nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) po „Brexit“ pajus dar didesnį kvalifikuotų specialistų stygių. Darbuotojų gali trūkti ir kitose srityse.
 
2016 metais JK paliko 117 tūkst. ES piliečių – 31 tūkst. daugiau nei 2015 metais.
  

Žymos: NHS, brexit, es piliečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Norite sutikti pavasarį su nauja ir visada madinga apranga? Armija laukia jūsų!