Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com, bns.lt   |   2018-12-04

„Brexit“ priešininkai įteikė peticiją dėl antro referendumo organizavimo

  
„Brexit“ priešininkai įteikė peticiją dėl antro referendumo organizavimo
© Flickr
Surinkta daugiau nei milijonas parašų
Visi ženklai rodo, kad parlamentarai sutarties nepatvirtins

Siūlymą surengti antrąjį referendumą dėl „Brexit“ šalininkai iš visų pagrindinių Didžiosios Britanijos partijų pirmadienį ministrei pirmininkei Theresai May įteikė peticiją su daugiau nei milijonu parašų jos rezidencijoje Dauningo gatvėje.

„Atėjo laikas leisti Britanijos žmonėms pasirinkti ir leisti jiems nuspręsti“, – sakė naujienų agentūrai AFP buvusi švietimo sekretorė, valdančiosios Konservatorių partijos narė Justine Greening.
T. May atmeta antro referendumo galimybę ir ragina parlamentarus pritarti jos suderėtai ir prieš savaitę ES vadovų oficialiai patvirtintai „Brexit“ sutarčiai.
 
Tačiau visi ženklai rodo, kad britų parlamentarai kitą savaitę nepatvirtins šios prieštaringai vertinamos sutarties.
 
Tuo metu antrojo referendumo šalininkų pradėta kampanija įgauna pagreitį. Didelės įtakos tam turėjo dviejų ministrų pasitraukimas iš vyriausybės. Jie tvirtina, kad dar vienas referendumas padėtų rasti išeitį iš susidariusios politinės aklavietės.
 
„Šiuo metu nėra tikrumo politikoje ir Vestminsteryje. Bet nuo tada, kai įsitraukiau į šią kampaniją, esu labiau nei kada nors pozityvus ir pasitikintis savimi“, – sakė leiboristų atstovas parlamente Chuka Umunna.
 
Parlamento diskusijų dėl „Brexit“ sutarties išvakarėse prie premjerės rezidencijos Dauningo gatvėje susirinko maždaug 100 Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES priešininkų.
 
„Tai darau dėl savo vaikaičių, – sakė 74 metų Glenys Rampley. – Neteisinga, kad iš jaunų šios šalies žmonių atimamos galimybės, kurias gali pasiūlyti Europos Sąjunga.“
Griežtosios linijos „Brexit“ šalininkų judėjimo „Leave Means Leave“ (Pasitraukti reiškia pasitraukti) taip pat susirinko į demonstraciją prie parlamento.
 
Joje dalyvaujantis Harry Toddas naujienų agentūrai AFP sakė, kad atstovauja 17,5 mln. žmonių, per 2016 metų referendume balsavusių už JK išstojimą iš ES.
 
„Jie bando parduoti „Brexit“, kuris visai nėra „Brexit“, – sakė vyras, pasisakantis už visišką atsiskyrimą nuo ES.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Drabužiai moterims – kaip vaistas. O sveikatos sąskaita taupyti juk negalima...