Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Standard.co.uk   |   2017-01-24

„Brexit” procesas prasidės po kelių dienų

  
„Brexit” procesas prasidės po kelių dienų D. Davis patvirtino, kad reikiami teisės aktai bus priimti netrukus.
Darbo partija sieks pakeisti 50 straipsnio įsakymą ir užkirsti konservatoriams kelią naudojantis „Brexit” Britaniją paversti Europos pakrantėje įsikūrusiu mokesčių rojumi.

Antradienį nuskambėjus Aukščiausijoo šalies teismo sprendimui, jog pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) negali įvykti be Parlamento pritarimo, „Brexit” sekretorius Davidas Davisas pareiškė, kad įsakymą aktyvuoti 50 straipsnį Vyriausybė išleis jau po kelių dienų.

D. Davis patvirtino, kad reikiami teisės aktai bus priimti netrukus siekiant užtikrinti, kad Vyriausybė neatsiliktų nuo tvarkaraščio norint, kaip anksčiau žadėjo premjerė Theresa May, kovo gale pradėti oficialų pasitraukimo iš ES procesą.
Parlamentarams skirtoje kalboje D. Davis priminė, kad Aukščiausiojo teismo nutartis nedaro įtakos faktui, kad Britanija palieka ES.
 
„Negali būti jokio kelio atgal”, - pabrėžė politikas. Anot D. Davis, taip referendumo praėjusių metų birželio mėnesį nusprendė šalies piliečiai.
 
Antradienį istorinio teismo proceso metu Aukščiausias teismas nusprendė, kad Vyriausybė neturi teisės be parlamentarų pritarimo pradėti „Brexit” proceso.
 
 
Tuo tarpu D. Davis patikino, kad Vyriausybė nežada atsitraukti. „Parlamentarai turi teisę išnagrinėti ir aptarti šiuos teisės aktus, bet aš tikiu, niekas neabejos žmonių valia ir nebandys sužlugdyti arba vilkinti „Brexit”, - dėstė „Brexit” sekretorius.
 
Po kalbos leiboristų vadovas Jeremy Corbynas patikino, kad: „Darbo partija sieks pakeisti 50 straipsnio įsakymą ir užkirsti konservatoriams kelią naudojantis „Brexit” Britaniją paversti Europos pakrantėje įsikūrusiu mokesčių rojumi”.
 
  

Žymos: Aukščiausiasis teismas, brexit, David Davies

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš savo močiutei daviau paragauti energetinio gėrimo.
– Na, ir kaip?
– Nieko, išėjo nusipirkti pieno... Iš Klaipėdos į Kauną!