Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-04-25

„Brexit“ rizika Europos ekonomikai – nuvertinama

  
„Brexit“ rizika Europos ekonomikai – nuvertinama
© Flickr.com
Europos centrinio banko tarybos nario teigimu, „Brexit“ ekonominė žala įvertinta nepakankamai.
Į kitas šalis perkeltos Britanijos finansų įmonės darbus pradėti galės tik prabėgus pusmečiui.

Ekonominė rizika, kurią kelia Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES), yra „nepakankamai įvertinta“, mano Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos narys ir Austrijos centrinio banko vadovas Ewaldas Nowotny'is.

Jis pripažino, jog nuogąstauja dėl „daugybės nemalonių staigmenų“, kurių galėtų sulaukti ir Europos, ir Didžiosios Britanijos ekonomika.
„Derybos su Londonu turi būti baigtos per dvejus metus. Per tą laiką šalys turi susitarti dėl tvarkingo Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES, taip pat dėl tolesnio bendradarbiavimo sąlygų – arba susitarti dėl muitų sąjungos sukūrimo, arba sudaryti laisvosios prekybos sutartį“, – pareiškė E. Nowotny'is leidiniui „Der Standard“.
 
„Praeityje tokių klausimų derinimui prireikdavo kur kas daugiau laiko“, – pažymėjo jis. Kad derybas dėl „Brexit“ sąlygų būtų galima pratęsti, tam turėtų pritarti visos ES valstybės narės, o tai, E. Nowotny'io nuomone, yra mažai tikėtina.
 
Jis pabrėžė, kad ECB ir toliau prižiūrės Didžiosios Britanijos bankus ir kitas finansų įmones, kurios planuoja po „Brexit“ aktyviai veikti ES rinkoje.
 
Kiek anksčiau šį mėnesį ECB pareiškė, kad Didžiosios Britanijos finansų įstaigoms, kurios po „Brexit“ savo veiklą iš Didžiosios Britanijos perkels į kitas Europos šalis, teks palaukti šešis mėnesius, kol jos gaus licenciją vykdyti veiklą Europos žemyne.
ECB prižiūri didžiausių euro zonos bankų veiklą ir yra atsakingas už licencijų išdavimą visoms ES veikiančioms finansų įstaigoms.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Europos Sąjunga, Europos centrinis bankas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Jeigu aš užtruksiu komandiruotėje ir nespėsiu grįžti iki Naujųjų Metų, aš tau pasiųsiu sveikinimo telegramą.
– Gali ir nesiųsti. Aš ją jau skaičiau, ji guli tavo švarko kišenėje...