Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-12-04

„Brexit” susitarimo pasiekti nepavyko

  
„Brexit” susitarimo pasiekti nepavyko ES patvirtino, kas „iki galo” susitarti su Britanija nepavyko.

Didžiajai Britanijai ir Europos Sąjungai (ES) per derybas Briuselyje pirmadienį nepavyko „iki galo susitarti“ dėl šalies pasitraukimo iš Bendrijos sąlygų, tačiau kol kas ne viskas prarasta.

Pasak Europos Komisijos pirmininko Jeanas-Claude'o Junckerio, vis dar tikimąsi, kad galutinio susitarimo turėtų pavykti pasiekti vėliau šią savaitę.
„Nepaisant mūsų pastangų ir reikšmingos pažangos, kurią pastarosiomis dienomis likusiais išstojimo klausimais pasiekėme mes ir mūsų komandos, šiandien iki galo susitarti nepavyko“, – sakė J.-C.Junckeris žurnalistams po susitikimo su Didžiosios Britanijos vyriausybės vadove Theresa May.
 
Anksčiau ES nurodė, kad pirmadienio derybos yra „absoliučiai galutinis terminas“ rasti bendrą poziciją dėl opiausių „Brexit“ klausimų.
 
Theresa May sėkminga baigtimi neabejoja
 
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį pareiškė, jog ji vis dar tiki sėkminga „Brexit“ derybų pabaiga šią savaitę, nors Londono ir Briuselio pastangos pirmadienį pasiekti galutinį susitarimą baigėsi nesėkme.
 
„Dar liko šiek tiek nesutarimų keliais klausimais, dėl kurių reikia tolesnių derybų ir konsultacijų; jos tęsis. Vėl susirinksime šios savaitės pabaigoje, ir esu tikra, kad sėkmingai tai užbaigsime", - sakė Th. May.
 
ES lyderiai reikalauja „pakankamos pažangos“ derantis dėl „skyrybų“ sąskaitos, sienos su Airija statuso ir ES piliečių teisių, kad gruodžio 14–15 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime jie galėtų priimti sprendimą pradėti kitą pasitraukimo derybų etapą ir pereiti prie prekybos klausimų.
 
 
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Derybos, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Godus moka du kartus. Bukas moka tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada.