Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

bbc.co.uk, Tiesa.com   |   2019-03-09

Brexito sekretorius tūžta ant paskutinio ES siūlymo: prikišinėjate senus ginčus

  
Brexito sekretorius tūžta ant paskutinio ES siūlymo: prikišinėjate senus ginčus
© twitter nuotrauka

Besitęsiant kalboms apie išstojimą iš Europos Sąjungos, Brexito sekretorius Stephenas Barclay apkaltino ES vyriausiąjį derybininką senų nesutarimų prikišinėjimu.


Michelis Barnieris sakė, kad Didžioji Britanija gali išstoti iš muitų teritorijos, sukurtos siekiant išvengti fizinės sienos su Airija, tačiau vyriausybė bei DUP atmetė tokį pasiūlymą dėl Šiaurės Airijos situacijos.
Nors Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES data jau lipa valstybei ant kalnų Parlamentas dar vis nesutarė dėl jokio plano.
 
Jungtinė Karalystė ir ES dar vis konfliktuoja dėl Airijos apsidraudžiamųjų priemonių - stengiamasi išvengti sienos ir fizinių patikrų keliaujant tarp Šiaurės Airijos bei Airijos Respublikos.
 
Paskutinis siūlymas, kurį Didžiąjai Britanijai pateikė ES: gausite susitarimą, bet Šiaurės Airijoje lieka galioti ES reglamentai.
 
Socialiniame tinkle Twitter Michelio Barnierio paskelbtoje žinučių serijoje politikas tvirtina, kad Didžioji Britanija per Airijos situaciją manipuliuojama nebus ir niekas šalies neprivers būti muitų sąjungoje. Jis taip pat teigė, kad jei bus priimtas toks sprendimas, Jungtinė Karalystė iš vieno muito teritorijos vienašališkai išstos.
 
Stephenas Barclay bei DUP į Michelio Barnierio pareiškimus numojo ranka.
 
Stephenas Barclay socialiniame tinkle Twitter skelbė: „Kai mums virš galvų kabo labai realus terminas, nėra laiko vėl prikišinėti senų ginčų. JK pateikė aiškius, naujus pasiūlymus. Turime priimti sprendimą, palankų abiems pusėms”.
Tuo tarpu Šiaurės Airijoje susibūrusi tyrimų grupė teikia siūlymus nematomai sienai tarp Šiaurės Airijos bei Airijos Respublikos. Kontrolė galėtų būti vykdoma pirmosios pasaulyje mobiliųjų telefonų identifikacijos sistemos, automatinės automobilių registracijos numerių atpažinimo sistemos bei CCTV pagalba.
 
Sistema naudotų mobilųjį ryšį ir radijo bangas tam, kad patikrintų vairuotojo tapatybę ir net vežamą krovinį vairuotojui nepaliekant transporto priemonės. Lars Karlsson, buvęs Pasaulinės Muitų Organizacijos direktorius teigė, kad tokios priemonės - jau išbandytos, o tokia siena taptų pavyzdžiu visam pasauliui.
 
Vis dėlto, komitetas ragina UK bei EU derybininkus susitarti dėl sustiprinto saugumo sienos apibrėžimo iki kovo 12-tos dienos.
 
Parlamentarai dar sykį dėl Th. May Brexit susitarimo balsuoti turėtų kitą antradienį, tačiau šiuo metu Briuselyje vykstančių derybų metu JK neužtikrino jokių pokyčių susitarime su ES.
 
Jeremy Corbynas penktadienį skelbė: „Noriu, kad ministrei pirmininkei būtų aišku: jei ji dar kartą nesugebės nieko nuveikti, tai - jos kelio žlugimas”.
  

Žymos: ES, Jeremy Corbyn, brexit, Th. May, Barclay

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl Petraitis taip prabangiai gyvena?

– Todėl, kad trūksta įrodymų.