Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-02-09

Britai apsigalvojo, ne visi atvykėliai bus vienodi

  
Britai apsigalvojo, ne visi atvykėliai bus vienodi
© Wikipedia nuotr.
JK pateikė naują reikalavimą dėl į šalį atvykstančių žmonių.
JK delegacija pareikalavo, jog pereinamuoju laikotarpiu į šalį atvykę ES piliečiai neprilygtų tiems, kurie čia gyvena ilgiau

Planuotam Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės susitarimui dėl pereinamojo „Brexit“ laikotarpio iškilo grėsmė, mat britų derybininkai pateikė netikėtus reikalavimus.

Nors po paskutinio derybų etapo abi pusės kalbėjo apie didžiulę pažangą, penktadienį pozicijos pasikeitė: esą dėl nesuprantamų britų elgesio gali tekti žengti didžiulį žingsnį atgal ir nubraukti viską, kas iki šiol pasiekta.
Teigiama, kad penktadienį JK delegacija pareikalavo, jog pereinamuoju laikotarpiu į šalį atvykę ES piliečiai neprilygtų tiems, kurie čia gyvena ilgiau. Britai taip pat panoro iki šiol neskelbtos sąlygos – nepaisyti naujų ES įstatymų ir pasilikti teisę įvesti naujas saugumo ir vidaus reikalų politikos priemones.
 
Vidaus reikalų politika apima ir imigrantų kontrolę šalyje.
 
Anksčiau ES ir JK derybininkai dėl to nesiderėjo: iki šiol buvo nutarta, kad pereinamuoju „Brexit“ laikotarpiu (21 mėnuo nuo 2019 m. kovo 29 d.) britai paklus ES teisei ir galės naudotis vieningąja rinka kaip iki šiol mainais į judėjimo laisvę bendrijoje.
 
Šią savaitę britai taip pat pareiškė, kad yra pasirengę trauktis iš muitų sąjungos.
 
Vyriausiasis ES derybininkas Michael’is Barnier’as penktadienį teigė nesitikėjęs tokių „siurprizų“ iš JK, o naujieji ir anksčiau neminėti reikalavimai bei apskritai vyriausybės pozicija jam nesuprantama.
 
„Dar pirmadienį jie kalbėjo kitaip. Nesuprantu jų pozicijos. Dėl to gali kilti problemų“, – kalbėjo vyriausiasis ES derybininkas.
Į tokias naujienas jau sureagavo rinkos – nežymiai smuko svaro sterlingo kursas. Jeigu šią savaitę JK vyriausybės pateikti reikalavimai būtų įgyvendinti, didelių problemų galimai turėtų ir šalies verslas, su ES susietas prekybos ryšiais.
 
Be to, penktadienį paaiškėjo, kad Šiaurės Airijos pozicija skiriasi nuo Londono – ši JK dalis pasisako už narystę muitų sąjungoje bei prieigą prie vieningos rinkos.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, es piliečiai, muitų sąjunga, pereinamasis laikotarpis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Prie arabų šeicho rūmų sustoja autobusas, pilnas pagyvenusių moteriškių. Šeichas klausia savo sekretoriaus:
– Turistai?
Sekretorius:
– Ne. Čia jūsų uošvės atvažiavo į svečius.