Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Theguardian.com   |   2017-01-26

Britanija ES piliečiams apsunkina galimybę gauti rezidento kortelę?

  
Britanija ES piliečiams apsunkina galimybę gauti rezidento kortelę? Po referendumo paraiškų gauti JK rezidento statusą padaugėjo 50 proc.
JK legaliai dirbantys ir gyvenantys ES piliečiai, pateikę paraiškas gauti šalies rezidento kortelę, susidūrė su „neįveikiama biurokratine siena”.

Europos Parlamentas patvirtino, kad planuoja pradėti tyrimą dėl galimų Jungtinės Karalystės (JK) veiksmų siekiant apsunkinti biurokratinį procesą Europos Sąjungos (ES) piliečiams, kurie nori šalyje teisėtai gauti rezidento kortelę.

Portalo Theguardian.com duomenimis, bus tiriami atvejai, kuomet po referendumo dėl „Brexit” JK legaliai dirbantys ir gyvenantys ES piliečiai, pateikę paraiškas gauti šalies rezidento kortelę, susidūrė su „neįveikiama biurokratine siena”.
Bylos vadovavimui paskirta politikė Sophie In ‘t Veld teigė, jog reikalaus Britanijos į Briuselį atsiųsti atstovą, kuris turėtų padėti nagrinėti atvejus, kai dėl „Brexit” buvo neteisėtai ar nesąžiningai elgiamasi su ES piliečias.
 
Iki šiol JK premjerė Theresa May nepatvirtino, kad po šalies pasitraukimo iš ES, Sąjungos piliečiams bus suteiktas leidimas ir toliau gyventi bei dirbti Britanijoje. Th.May teigimu, kad tai bus vienas iš derybų objektų.
 
Tačiau tol, kol JK nepasitraukė iš ES, Britanijoje vis dar galioja įstatymai, kurie penkerius ir ilgiau metų šalyje gyvenantiems Sąjungos piliečiams suteikia teisę gauti JK rezidento statusą.
 
Vyriausybė atskleidė, kad po birželio 23 d. vykusio referendumo paraiškų gauti JK rezidento statusą padaugėjo 50 proc. paskutiniais duomenimis, 2016 m. tarp balandžio ir birželio mėnesių buvo pateikta 36555 paraiškos, tuo tarpu nuo liepos iki rugsėjo Vidaus reikalų ministerija sulaukį 56024 paraiškų.
 
ES piliečiai skundžiasi, kad norint gauti rezidento statusą, pareiškėjų prašoma pateikti 85 puslapių formą, taip pat daugybę tokių dokumentų, kaip P60 už pastaruosius penkerius metus, senas komunalinių paslaugų sąskaitas ir sąrašą visų kartų, kai asmuo paliko JK nuo to laiko, kai apsigyveno šalyje. Kai kurie, padarę klaidą paraiškoje, gavo laiškus, kurie ragina pasiruošti netrukus palikti šalį.
 
Politikės S.In ‘t Veld teigimu, tiek ji, tiek ir kolegos iš Europos parlamento išreiškė susirūpinimą ES piliečių likimu Didžiojoje Britanijoje ir panašūs atvejai bus tyriami.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Imigrantai, brexit, rezidento statusas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vilkas nusipirko karvę, o kiškis laikrodį. Bet vilkas nemokėjo karvės melžti, o kiškis nepažino valandų. Vilkas pasityčiodamas paklausė kiškio:
– Kiek dabar valandų?
– Laikas melžti karvę, – atšovė kiškis.