Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-11-28

Britanijos bankai nebijo „sunkaus“ „Brexit“

  
Britanijos bankai nebijo „sunkaus“ „Brexit“ Anglijos bankas pranešė, kad visi stambūs šalies bankai išlaikė testavimą.
JK centrinis bankas perspėjo, kad chaotiškas „Brexit“ kartu su pasauline recesija, o dar ir pridėjus išlaidas dėl įvykdytų pažeidimų, privestų prie „gerokai rimtesnių“ ekonominių bėdų.

Didžiosios Britanijos bankai galėtų paremti šalies ekonomiką „sunkaus“ išstojimo iš Europos Sąjungos, vadinamojo „Brexit“, atveju, antradienį paskelbė šalies centrinis bankas – Anglijos bankas, atlikęs bankų testavimą nepalankiausiomis sąlygomis.

Vadinamųjų „streso testų“ metu vertintas bankų sektoriaus atsparumas rimtai pasaulinei recesijai, kai krenta būsto kainos ir smarkiai išauga nedarbas.
„Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis scenarijus ... apima platų spektrą makroekonominių rizikos veiksnių, susijusių su „Brexit“, – nurodoma Anglijos banko Finansinės politikos komiteto pranešime. – Dėl to komitetas mano, kad JK bankininkystės sistema galėtų paremti realią ekonomiką „sunkaus” „Brexit“ atveju.“
 
Tačiau JK centrinis bankas perspėjo, kad chaotiškas „Brexit“ kartu su pasauline recesija, o dar ir pridėjus išlaidas dėl įvykdytų pažeidimų, privestų prie „gerokai rimtesnių“ ekonominių bėdų, nei numato testavimas nepalankiausiomis sąlygomis.
 
Finansinės politikos komitetas buvo įkurtas po pasaulinės finansų krizės, kad apsaugotų Britanijos finansų sistemą. Atsižvelgdamas į naujausius „streso testų“ rezultatus jis ketina peržiūrėti, ar dabartinis vadinamasis kapitalo buferio rodiklis yra adekvatus. Šiuo metu jis sudaro 1 proc.
 
Anglijos bankas antradienį pranešė, kad visi stambūs šalies bankai išlaikė testavimą nepalankiausiomis sąlygomis pirmą kartą nuo 2014 metų, kai atliekamas toks vertinimas.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Anglijos bankai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ką daro lietuvis, kai Lietuvos futbolo rinktinė tampa Europos čempione?
– Išjungia kompiuterinį žaidimą ir eina miegoti.