Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Rūta Androšiūnaitė, BNS   |   Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2019-08-31

Britų premjeras ragina parlamentarus nemėginti užblokuoti „Brexit“

  
Britų premjeras ragina parlamentarus nemėginti užblokuoti „Brexit“
© facebook nuotrauka

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas penktadienį perspėjo šalies parlamentarus nemėginti sutrukdyti „Brexit“ įvykti spalio 31 dieną, teigdamas, kad toks žingsnis rimtai pakirstų visuomenės pasitikėjimą politika.

Jis priminė, kad britai nutarė palikti Europos Sąjungą per 2016 metais surengtą referendumą ir kad įstatymų leidėjai ne kartą žadėjo įgyvendinti šį sprendimą. „Jei neleisime JK palikti spalio 31 dieną, jei taip galiausiai pasielgs parlamentarai, tai padarys ilgalaikės žalos žmonių pasitikėjimui politika“, – televizijai „Sky News“ sakė B. Johnsonas.
„Tai padarys ilgalaikės ir katastrofinės žalos pagrindinėms šios šalies partijoms. Šiai politinei kartai nebus atleista už to pažado nevykdymą“, – pridūrė jis. Opozicijos parlamentarai ir dalis B. Johnsono bendrapartiečių konservatorių sako, kad norėtų priimti įstatymų, kurie užkirstų kelią „Brexit“ be sutarties scenarijui, kuris, pačios vyriausybės įvertinimais, galėtų lemti maisto, kuro ir vaistų stygių.
 
Tačiau B. Johnsonas pareiškė, kad pasiruošimas tokiai perspektyvai leistų Londonui pasiekti susitarimą su Briuseliu. „Nuogąstauju, kad kuo daugiau mūsų draugai ir partneriai pasąmonėje galvos, kad „Brexit“ gali būti sustabdytas, kad parlamentas gali priversti JK pasilikti , tuo mažiau tikėtina, kad jie duos mums reikiamą susitarimą“, – teigė jis.
 
B. Johnsonas trečiadienį paskelbė, kad ateinantį mėnesį parlamento darbe bus padaryta beveik penkių savaičių pertrauka. Daugelio nuomone, toks žingsnis yra mėginimas apriboti jo oponentų galimybes parlamente svarstyti „Brexit“ strategiją. JK karalienė Elizabeth II premjero prašymu leido įšaldyti parlamento darbą nuo rugsėjo vidurio iki spalio 14 dienos, kai liks vos dvi savaitės iki numatytos „Brexit“ datos – spalio 31-osios.
 
Šis sprendimas supurtė JK politinę areną ir įsiutino proeuropietiškus bei „Brexit“ be sutarties scenarijui nepritariančius įstatymų leidėjus. Jų teigimu, parlamento darbo sustabdymas yra „perversmas“ ir „Konstitucijos pažeidimas“. Sprendimas jau buvo apskųstas keliems teismams.
Škotų teisėjas Raymondas Doherty penktadienį nepatenkino prašymo laikinai užblokuoti sprendimą sustabdyti parlamento darbą, bet vėliau nagrinės visą bylą. Buvęs JK ministras pirmininkas Johnas Majoras, tvirtai palaikantis šalies narystę ES, pareiškė sieksiantis prisidėti prie kito skundo, kurį antradienį nagrinės teismas Londone.
  

Žymos: Europos Sąjunga,, Boris Johnson, brexit, brexit be sutarties

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Jeigu reikia ką nors padaryti – kvieskite kinus. Jeigu reikia padaryti kažką neįmanomo – kvieskite rusus ir nupirkite degtinės. Jeigu reikia padaryti kažką, kas gerai veiktų – kvieskite vokiečius.
- O amerikiečius kada kviesti?
- Amerikiečių kviesti nereikia, jie ateina patys…