Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-01-23

Britus vilioja galimybė paskutinę akimirką atidėti „Brexit“

  
Britus vilioja galimybė paskutinę akimirką atidėti „Brexit“
© pixabay.com

Sprendimas atidėti Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimą iš Europos Sąjungos šiuo metu yra labiausiai tikėtinas variantas, įsitikinęs buvęs britų iždo kancleris George'as Osborne'as.

Interviu visuomeniniam britų transliuotojui BBC buvęs įtakingas leiboristų politikas, šiuo metu dirbantis leidinio „Evening Standard“ redaktoriumi, nurodė, kad šaliai teks rinktis tarp „rusiškos ruletės“ – „Brexit“ be susitarimo su ES – ir atidėto „Brexit“. JK iš ES turi pasitraukti jau kovo 29 dieną, tačiau šalies Parlamentui atmetus premjerės Theresos May suderėtą susitarimą su Bendrija, šalis pakibo nežinioje.
Parlamentarai šiuo metu dar tik teikia alternatyvius pasiūlymus, nors ES institucijų lyderiai aiškiai nurodė neketinantys daryti didesnių nuolaidų. Tuo metu vyriausybės vadovė Th. May pripažįsta, kad šiuo metu neįmanoma atmesti netvarkingo JK pasitraukimo iš ES, kuris kelia daugelio ekspertų susirūpinimą dėl galimų neigiamų pasekmių ekonomikai. Davose šiuo metu viešintis G. Osborne'as BBC sakė, kad tokia perspektyva yra tarsi „ginklas, pridėtas prie britų ekonomikos galvos“.
 
„Rusiška ruletė yra žaidimas, kurio niekada nereikėtų žaisti, nes yra viena iš šešių tikimybė, kad kulka pataikys tau į galvą“, – sakė buvęs JK vyriausybės kancleris, „Brexit“ kampanijos metu pasisakęs už šalies pasilikimą ES. Leiboristų partijos šešėlinis kancleris Johnas McDonnellas anksčiau sakė BBC, kad partija greičiausiai palaikys kolegės parlamentarės Yvette Cooper pasiūlymą sudaryti sąlygas Parlamentui atidėti „Brexit“, jeigu iki vasario pabaigos nepavyks pasiekti susitarimo.
 
Tai užkirstų kelią pavojingam pasitraukimui iš ES be atskiro susitarimo su ES. JK priklausančios Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon, trečiadienį susitiksianti su Th. May, jau pareiškė palaikysianti „Brexit“ nukėlimą. Tarp kitų JK Parlamente rengiamų pasiūlymų – numatyti 6 dienas išsamioms diskusijoms apie „Brexit“ prieš pat kovo 29 dienos terminą arba sušaukti reprezentatyvią „Piliečių asamblėją“, kuri suformuotų savo poziciją tolesnių veiksmų klausimu.
 
Kalbant apie „Brexit“ atidėjimą, vienas iš opių klausimų yra artėjantys Europos Parlamento rinkimai, vyksiantys gegužės mėnesį. Šiuo metu JK nesirengia juose dalyvauti, todėl jei šalis vis dėlto dar kuriam laikui pasiliktų ES, jos piliečiai liktų be atstovavimo vienintelėje tiesiogiai renkamoje ES institucijoje. Kaip komentare leidiniui „Politico“ nurodė „Spinelli Group“ prezidentas ir Europos politikos centro ekspertas Andrew Duffas, dėl to Europos Parlamento darbas vargiai nukentėtų – britų europarlamentarai ir šiuo metu ne visada demonstruoja norą konstruktyviai prisidėti prie vykstančių diskusijų.
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, EU

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kad žodžiai nesiskirtų nuo darbų, reikia tylėti ir nieko nedaryti.