Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-10-31

Buvęs iždo kancleris: „Brexit“ lėmė klaidos

  
Buvęs iždo kancleris: „Brexit“ lėmė klaidos
© Flickr/mrgarethm
G. Osborne’as įvardijo pagrindines vyriausybės klaidas, lėmusias „Brexit“.
Valdžia be reikalo nustatė imigracijos kvotą – taip ji tik įaudrino visuomenę, o ypač – euroskeptiškai nusiteikusi jos dalis

Iki lemtingojo referendumo vieną iš svarbiausių postų Jungtinės Karalystės vyriausybėje užėmęs George’as Osborne’as sako, kad „Brexit“ įvyko dėl neapgalvotų valdžios sprendimų.

Šalies iždui G. Osborne’as vadovavo tuo metu, kai premjeru buvo Davidas Cameronas – politikas, pažadėjęs tautai referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje.
Prasidėjus referendumo kampanijas G. Osborne’as aktyviai ragino visuomenę balsuoti už išlikimą ES ir bandė išaiškinti narystės privalumus. Deja, jo žodžiams išsipildyti nebuvo lemta, o britams nusprendus trauktis iš bendrijos, iš posto atsistatydino ir buvęs premjeras, ir jo finansinis patikėtinis G. Osborne’as.
 
Pastarasis pasuko į privatų verslą ir kurį laiką dingo iš viešumos, o antradienį kalbėdamas BBC televizijos programoje „Newsnight“ finansų specialistas tikino, jog anuometinė vyriausybė turėjo „per mažai laiko“ išaiškinti narystės ES naudą valstybei.
 
G. Osborne’as taip pat pabrėžė, kad D. Camerono konservatorių partija be reikalo nustatė imigracijos kvotą – taip ji tik įaudrino visuomenę, o ypač – euroskeptiškai nusiteikusi jos dalis.
 
Buvęs iždo kancleris šį vyriausybės sprendimą pavadino klaida.
Konservatorių partija dar anksčiau buvo paskelbusi savo siekį, kad į JK per metus įvažiuotų ne daugiau nei 100 tūkst. svetimšalių. Šiuo metu atvykstančiųjų yra trigubai daugiau.
 
  

Žymos: Vyriausybė, George Osborne, Imigrantai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai kalbasi:
– Vakar iš manęs pavogė piniginę.
– Ar kreipeisi į policiją?
– Taip. Sakė, kad ne jie.