Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-06-03

D. Trumpas ragina Didžiąją Britaniją pasirinkti kietąjį „Brexit“

  
D. Trumpas ragina Didžiąją Britaniją pasirinkti kietąjį „Brexit“
© Pixabay.com
Donaldas Trumpas

Traukdamasi iš Europos Sąjungos, Didžioji Britanija turėtų pasirinkti „Brexit“ be sutarties alternatyvą ir atsisakyti apmokėti sutartą 39 mlrd. svarų (45 mlrd. eurų) „skyrybų“ sąskaitą, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas interviu savaitraščiui „The Sunday Times“, kurį jis davė vizito į Londoną išvakarėse.

Kiek anksčiau JAV valstybės vadovas leidiniui „The Sun“ pareiškė manąs, jog buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas taptų „puikiu“ ministru pirmininku, jeigu perimtų šį postą iš dabartinės Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovės Theresos May, kuri yra pažadėjusi birželio 7 dieną atsistatydinti, nes šalies parlamentas taip ir nepritarė jos ir ES suderėtam „Brexit“ sutarties projektui.
Trijų dienų oficialų vizitą Didžiojoje Britanijoje D. Trumpas pradės pirmadienį. Viešnagės metu jis susitiks su karaliene Elžbieta II ir dalyvaus derybose su Th. May.
 
Interviu „The Sunday Times“ JAV valstybės vadovas Didžiosios Britanijos vyriausybę paragino derybose dėl „Brexit“ vadovautis jo derybų taktika.
 
„Jeigu jie negauna, ko nori, aš pasitraukčiau ... Jeigu negauni norimo susitarimo, jeigu negauni sąžiningo susitarimo, tuomet traukiesi“, – pareiškė jis.
 
Kalbėdamas apie „skyrybų“ sąskaitą – Didžiosios Britanijos įsipareigojimus, kuriuos šalis turės įvykdyti, traukdamasi iš ekonominio ir politinio bloko, kurio dalimi buvo nuo 1973 metų, – D. Trumpas leidiniui pareiškė: „Jų vietoje nemokėčiau 50 mlrd. JAV dolerių. Toks jau esu. Aš nemokėčiau, nes tai yra milžiniška suma.“
JAV prezidentas, kuris didžiuojasi griaunančia įtaka, kurią daro politikai Amerikoje ir užsienyje, taip pat pareiškė, jog derybose dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos turėtų dalyvauti „Brexit“ partijos lyderis populistas Nigelas Farage‘as.
 
„Jis yra labai protingas žmogus“ ir gali „daug ką pasiūlyti“, pareiškė D. Trumpas, tačiau pripažino, jog Didžiosios Britanijos vyriausybė „neleis jam įsijungti“ į derybas.
 
  

Žymos: JAV, Prezidentas, JAV prezidentas, Donaldas Trumpas, brexit, Didžioji Britanija,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...