Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2018-11-07

Dabartinė Brexit būsena: 10 svarbiausių dalykų

  
Dabartinė Brexit būsena: 10 svarbiausių dalykų
© flickr.nuotr.

Ne vienas britas ir D. Britanijos naujienas sekantis užsienietis tikriausiai ne kartą yra susipainiojęs tarp naujienų apie Brexit būseną. Ar D. Britanija ruošiasi šiam lemtingam žingsniui, o gal vis dėlto persigalvojo?

 Naujienų portaluose buvo pateikiama begalė nuomonių apie dabartinę D. Britanijos politinę ir ekonominę situaciją bei ateitį. Jei nebesuprantate, kas vyksta, Bbc.com sudarė 10 svarbiausių įvykių sąrašą. Štai jie:
1.    Šalies ministrai vis dar dirba, kad visi būtiniausi reikalai būtų sutvarkyti per lapkritį. Planuojama, kad laikotarpyje nuo 17 dienos iki mėnesio galo įvyks susirinkimas, kurio metu bus pasirašyti svarbiausi dokumentai. Šis susirinkimas, dėl tam tikrų logistinių priežasčių, negali būti suplanuotas paskutinę minutę.
 
2.    Laiko vis mažėja, tad jei lapkritį nebus sugalvotas planas, jį bus galima paruošti ir per gruodį. Jungtinės Karalystės valdžiai labai sunku šalies parlamentui viską pateikti laiku, tačiau labai pasistengus tai padaryti įmanoma.
 
3.    Antradienį vykusio susirinkimo metu, kaip tikima, galutinis sprendimas priimtas nebuvo, nors kai kurie valdžios žmonės to labai tikėjosi.
 
4.    Vis dar daugiausia bėdų sudaro Airijos valstybės siena, nors Europos Sąjunga tvirtina, kad susitarimai dėl Airijos sienos gali būti priimti labai taikiai ir paprastai. Siūloma pasirašyti sutartį, kurį įgaliotų abi šalis retkarčiais patikrinti, kaip veiktų toks jų bendras sutarimas.
 
5.    Tačiau svarbios ne tik techninės detalės. Tie, kas dalyvauja pokalbiuose sako, jog yra daugybė teorinių būdų, kaip būtų galima sukurti metodą, padėsiantį efektyviai išspręsti visus nesutarimus. Be to, tam didelę įtaką turi ir pasitikėjimas, politika bei principai, kas abiem pusėms yra didelė problema.
 
6.    Atrodo, kad ministrai, politikai ir kiti valdžios atstovai nuolat bendrauja, rengia susitikimus. Theresa May dažnai dalyvauja konferencijų pokalbiuose, prie kurių iš Briuselio prisijungia Olly Robbinsonas. Įvairiomis šio proceso stadijomis atrodė, kad nieko nėra daroma. Šiuo metu viskas atrodo
  

Žymos: Anglija, brexit, politika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vilkas nusipirko karvę, o kiškis laikrodį. Bet vilkas nemokėjo karvės melžti, o kiškis nepažino valandų. Vilkas pasityčiodamas paklausė kiškio:
– Kiek dabar valandų?
– Laikas melžti karvę, – atšovė kiškis.