Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, DELFI.lt, BNS   |   2019-04-10

Dalia Grybauskaitė vyksta į Briuselį spręsti Brexito likimo

  
Dalia Grybauskaitė vyksta į Briuselį spręsti Brexito likimo
© facebook nuotrauka

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį vyks į Briuselį, kur su Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiais spręs dėl galimybės atidėti Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš bendrijos.

Britų premjerė Theresa May paprašė atidėti „Brexit'ą“, nes šalies parlamentas vis nepatvirtina jos Vyriausybės ir Briuselio suderėtos sutarties dėl išstojimo sąlygų.
ES jau yra pratęsusi „Brexit'o“ terminą nuo kovo 29 iki balandžio 12 dienos. Dabar Th. May prašo atidėti pasitraukimą iki birželio 30 dienos, kad Jungtinei Karalystei nereikėtų rengti Europos Parlamento rinkimų, tačiau ES šalių lyderiai turėtų pasiūlyti ilgesnį terminą.
 
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas yra užsiminęs apie idėją „lanksčiai“ metams pratęsti „Brexit'o“ terminą, kuris galėtų būti sutrumpintas, jeigu Londonas surastų išeitį anksčiau.
 
Kai kurie ES pareigūnai nerimauja, kad ilgam atidėjus Jungtinės Karalystės pasitraukimą, britų buvimas gali trukdyti būsimojo ilgamečio bendrijos biudžeto planavimui ir reformoms.
 
Jeigu ES šalių lyderiai atmestų britų prašymą nukelti „Brexit'o“ terminą, šalis pasitrauktų penktadienį be jokio susitarimo. Visgi toks scenarijus atrodo mažai tikėtinas.
Lietuvos Seime šiuo metu svarstomi įstatymų projektai, turintys sušvelninti „Brexit'o“ be susitarimo pasekmes.
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Europos Sąjunga, Europos Parlamentas, brexit, Th. May, brexit be sutarties

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Koks skirtumas tarp dramblio ir blusos? Tas, kad drambliai gali turėti blusų, o blusos turėti dramblių ne.