Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com, bns.lt   |   2018-12-02

Daugėja vilčių, kad įvyks antras „Brexit“ referendumas

  
Daugėja vilčių, kad įvyks antras „Brexit“ referendumas
© flickr. nuotr.

Didėjant nežinomybei dėl „Brexit“, Didžiojoje Britanijoje daugėja vilčių, kad bus surengtas antras referendumas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES), tačiau yra ir didelių kliūčių – nuo datos pasirinkimo iki teisinių sunkumų abiejose Lamanšo pusėse.

Premjerei Theresai May sunkiai sekasi įtikinti britų įstatymų leidėjus per gruodžio 11 dieną numatytą balsavimą parlamente pritarti jos suderėtai ir prieš savaitę ES vadovų oficialiai patvirtintai „Brexit“ sutarčiai.
Kol kas visiškai neaišku, kas bus, jei, kaip daugelis mano, sutartis bus atmesta. Vis dėlto antro referendumo šalininkai mano, kad tai atvertų galimybę pakviesti britus pagalvoti dar kartą, ar jie nori išstoti iš ES.
 
„Kampanija už antrą referendumą stiprėja," – sakė tyrimų konsultavimo įmonės „TS Lombard“ analitikas Constantine'as Fraseris.
 
„Nepasakyčiau, kad (referendumas) yra tikėtinas, bet tokia galimybė sparčiai didėja," – pridūrė jis.
 
JK narystės ES šalininkų grupė „Best for Britain“ šeštadienį pradėjo naują reklaminę kampaniją, skirtą „svarbių parlamento narių, tokių kaip Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas", rinkėjams.
 
Manoma, kad opozicinės partijos, kuri iki šiol nepareiškė tvirtos nuomonės šiuo klausimu, parama yra itin svarbi, siekiant surengti naują referendumą.
 
Leiboristų atstovas finansų klausimams Johnas McDonnellas suteikė vilčių, kad partijos vadovybė gali būti linkusi palaikyti tokią idėją. Šis politikas antradienį pareiškė, kad leiboristai „neišvengiamai“ pritars antram referendumui, jei nepavyks pasiekti pirmalaikių parlamento rinkimų.
Dar labiau tokias viltis penktadienį sustiprino Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.
 
Per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Buenos Airėse jis pareiškė, kad jei britų parlamentas atmestų išstojimo iš ES sutartį, liktų tik dvi galimybės: jokio susitarimo arba jokio „Brexit“.
 
  

Žymos: ES, JK, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Lietuviška statistika: 10 lietuvių, iš jų 6 depresijoje, 4 Anglijoje.