Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-09-04

Dėl „Brexit“ politikas atsisakė pilietybės – jam gėda būti britu

  
Dėl „Brexit“ politikas atsisakė pilietybės – jam gėda būti britu
© Facebook nuotr.
Ch. Tannock'as tikino nenorintis būti arogantiškos tautos atstovas.
Sąžiningai sakau – po referendumo man gėda būti britu dėl daugelio priežasčių

Jungtinės Karalystės valdančiųjų partijos – konservatorių – deleguotas Europos parlamento narys atsisakė šalies pilietybės, nes jam gėda „arogantiškos ir nacionalistų tautos“ atstovu.

Nors JK dabar valdantys konservatoriai siekia išvesti šalį iš Europos Sąjungos, tam pritaria ne visi partijos nariai. Kalbama, kad net artimiausi ir aukščiausius postus vyriausybėje užimantys bendražygiai nesutaria, kokią „Brexit“ strategiją būtina pasirinkti norint sklandžiai pasitraukti iš bendrijos, o kartu ir išlaikyti su ja gerus santykius ateityje.
O štai vienas konservatorius – EP narys Charles’as Tannock’as – itin iškalbingu būdu pademonstravo savo pasibjaurėjimą „Brexit“: jis atsisakė JK pilietybės. Politikas pasinaudojo savo airiškomis šaknimis ir tapo ES narės Airijos piliečiu.
 
„Atkurti savo airiškas šaknis mane paskatino „Brexit“. Sąžiningai sakau – po referendumo man gėda būti britu dėl daugelio priežasčių. Esu ganėtinai piktas proeuropietiškas konservatorius, kuris aktyviai priešinosi „Brexit“ ir norintis likti Europoje, o airiškas pasas man šią teisę užtikrina“, – pasakojo leidiniui „The Irish Time“ Ch. Tannock’as.
 
Politikas savo bendrapartiečius kaltino arogancijos ir nacionalizmo demonstravimu, pernelyg dideliu pasididžiavimu ir pasitikėjimu savimi, taip pat – triumfalizmu: elgesiu, kai manoma, jog viena sistema yra aukštesnė už kitas.
 
Ch. Tannock’as yra tik vienas iš tūkstančių britų, kurie po referendumo pateikė paraiškas Airijos pilietybei gauti. Pernai tokių buvo 30 tūkst., o šių metų sausio-kovo mėnesiais – jau 50 tūkst.
  

Žymos: brexit, JK pilietybė, charles tannock

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi mama ir dukra:
– Mama, turiu tau naujieną...
– Gal gavai 10 iš matematikos kontrolinio?
– Mama, sakiau naujieną, o ne stebuklą.