Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-08-31

Derybos dėl „Brexit” pasiekė akligatvį

  
Derybos dėl „Brexit” pasiekė akligatvį Atrodo, kad pagal dienotvarkę iki spalio abi pusės nespės rasti bendro kompromiso.
Intensyvios diskusijos antradienį ir trečiadienį atskleidė, kad didžiausiu iššūkiu, kaip ir spėta, tapo JK ir ES „išsisyrimo sąskaita”.

Ketvirtadienį pasibaigus dar vienam derybų dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) etapui aiškėja, kad abi pusės „atsitrenkė į sieną”. Susitarimų daugeliu klausimų pasiekti nepavyksta.

Kaip pranešė portalas Independent.co.uk, jo žiniomis abi derybininkų pusės nesutaria daugeliu svarbiausių klausimų. Tai trukdo derybose pasistumėti į priekį.
Intensyvios diskusijos antradienį ir trečiadienį atskleidė, kad didžiausiu iššūkiu, kaip ir spėta, tapo JK ir ES „išsisyrimo sąskaita”. Kol kas abi pusės ginčijasi, kokiu būdu ši milžiniška suma turėtų būti apskaičiuota.
 
Tarp kitų opių klausimų, kurių sprendimą surasti kol kas sekasi sunkiai, atsidūrė ES sveikatos dradimo kortelių klausimas bei kas nutiks Britanijos prekių importui ir eksportui ES ribose iš karto po „Brexit”.
 
Teigiama, kad trečiajame derybų etape, kuris baigiasi ketvirtadienį, nepasiekta jokia pažanga, o sunerimusi JK vadovė Theresa May žada tiesiogiai kreiptis į Sąjungos lyderius ir bandyti „pralaužti ledus”.
 
Ekspertų teigimu, ES derybų atstovas M. Barnier negali derybose judėti į priekį ir aptarti ateities prekybos klausimų tol, kol nepriimtas bendras susitarimas dėl tokių svarbiausių punktų, kaip „skyrybų sąskaita”, piliečių teisės bei Šiaurės Airijos sienos klausimas.
Paklaustas, kaip sekasi derybos, M. Barnier trečiadienį atsakė lakoniškai: „Derybos tęsiasi”.
 
Šiuo metu atrodo, kad pagal dienotvarkę iki spalio mėnesio abi pusės nespės rasti bendro kompromiso svarbiausiais klausimais. Spalį planuojama pradėti kalbas dėl tolimesnių prekybos tarp ES ir JK susitarimų.
 
 
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, Theresa May, Derybos dėl Brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atėjo karalaitis į prancūzišką restoraną. Atnešė jam varlę. Ir vos tik jis prisilietė prie varlės lūpomis, ji pavirto nuostabia princese. Bučiavo, bučiavo karalaitis princesę, o ta nebeatsiverčia į varlę ir, ir tiek. Teko valgyti taip.