Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-10-19

Derybos dėl „Brexit”: susitarimas dėl ES piliečių teisių beveik pasiektas

  
Derybos dėl „Brexit”: susitarimas dėl ES piliečių teisių beveik pasiektas
© Wikimedia nuotr.
ES piliečių teisės – vienintelė gera žinia JK derybose dėl „Brexit”.
Bus sukurta nauja skaitmeninė sistema, kurioje ES piliečiai galės užsiregistruoti gauti leidimą likti gyventi ir dirbti šalyje.

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May trims milijonams šalyje gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių tiesiogiai pažadėjo darysianti viską, kad po „Brexit” būtų užtikrintos jų teisės.

Trečiadienį ministrė pirmininkė pareiškė, kad Vyriausybė ir ES vadovai „yra labai arti susitarimo” dėl ES piliečių teisių. Šalies vadovė taip pat pažadėjo, kad į susitarimą pateks ir kitose ES šalyse gyvenantys JK piliečiai.
Teigiama, kad beveik sutarta, jog bus sukurta nauja skaitmeninė sistema, kurioje ES piliečiai galės užsiregistruoti gauti leidimą likti gyventi ir dirbti šalyje.
 
Atvirame laiške, skirtame ES piliečiams, Theresa May teigė, kad „ES piliečiams, teisėtai gyvenantiems JK, bus sudarytos sąlygos pasilikti”.
 
Tačiau ši žinia – vienintelė gera žinia JK derybose dėl „Brexit”. ES lyderiai renkasi nuspręsti, ar padaryta pakankamai pažangos, kad derybos galėtų pereiti į kitą lygį ir pradėti kalbėtis dėl prekybos susitarimų. Teigiama, kad ES piliečių teisės – vienintelis sudėtingų derybų aspektas, kuriame matoma šiokia tokia pažanga, o ES lyderiai yra nusiteikę itin skeptiškai.
 
„Visi kiti klausimai yra užstrigę, taigi, pereiti prie derybų dėl prekybinės ateities, prekybos sutarčių ar kitos formos tikrai dar per anksti“, – ketvirtadienio ryte LRT radijuje situaciją komentavo D. Grybauskaitė.
 
 
 
 
 
 
 
  

Žymos: Imigrantai, brexit, es piliečiai, Derybos dėl Brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žurnalistas fermeriui:
– Kaimynai iš jūsų nevagia?
– Nevagia.
– O kodėl prie vištidės padėtas šautuvas?
– Va, todėl ir nevagia...