Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-10-04

Didžioji Britanija „ruošiasi“ ir „Brexit“ derybų žlugimui, sako T.May

  
Didžioji Britanija „ruošiasi“ ir „Brexit“ derybų žlugimui, sako T.May
Manau, mes visi esame labai suinteresuoti, kad šios derybos būtų sėkmingos, bet žinau, kad yra tokių, kurie nerimauja, ar mes esame pasiruošę priešingam atvejui.

Didžiosios Britanijos vyriausybė nori, kad „Brexit“ derybos būtų sėkmingos, tačiau ruošia scenarijų ir jų galimo žlugimo atvejui, trečiadienį pareiškė britų premjerė Theresa May valdančiosios Konservatorių partijos metiniame suvažiavime.

„Manau, mes visi esame labai suinteresuoti, kad šios derybos būtų sėkmingos, bet žinau, kad yra tokių, kurie nerimauja, ar mes esame pasiruošę priešingam atvejui. Mes. vyriausybė, esame atsakingi už tai, kad būtų pasiruošta visiems galimiems atvejams“, – sakė ji.
„Žinau, kad tos derybos kai kuriuos erzina, – kalbėjo T.May. – Bet jeigu mes jų imsimės tinkamai nusiteikę... esu įsitikinusi, mes pasieksime susitarimą, kuris bus geras Britanijai ir Europai“.
 
T.May taip pat sakė suprantanti Britanijoje gyvenančius ES piliečius, kurie jaučiasi „sunerimę ir susinervinę“.
 
„Noriu aiškiai pasakyti, kad mes vertiname jūsų indėlį į mūsų šalies gyvenimą. Jūs čia esate laukiami, ir aš raginu derybininkus pasiekti šiuo klausimu greitą susitarimą, nes mes norime, kad jūs liktumėte“, – sakė ji.
 
Premjerė kalbėjo Konservatorių partijos suvažiavimo uždaryme praėjus dienai nuo pritarimo didele balsų dauguma Europos Parlamente siūlymui atidėti derybas su Britanija dėl prekybos klausimų, nes „Brexit“ derybų pažanga nėra pakankama kitam etapui pradėti.
 
Strasbūre europarlamentarai užsipuolė T.May vyriausybę, kad vidiniai konfliktai ministrų kabinete trukdo vesti derybas svarbiais Britanijos išstojimo iš ES klausimais, vienas kurių – kiek Briuseliui turėtų sumokėti 2019 metų kovą ES paliksianti Britanija.
 
Europos Parlamento rezoliucijoje rekomenduojama ES lyderiams sprendimą dėl perėjimo prie kito derybų etapo atidėti, kol kas tokį perėjimą ketinama skelbti spalio 19-20 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime, nebent įvyktų „didesnis proveržis“.
  

Žymos: Derybos, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.