Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-05-03

Dirbančiųjų žemės ūkyje laukia nemalonumai

  
Dirbančiųjų žemės ūkyje laukia nemalonumai
© Wikipedia nuotr.
Lordai prognozuoja, kad šalies žemės ūkis ateityje gali nusiristi žemyn.
Britų žemdirbiai ir maisto gamintojai nukentės susiklosčius gana tikėtinam „Brexit” scenarijui

Jungtinės Karalystės parlamento lordų rūmų ataskaita atskleidė, kad po pasitraukimo iš Europos Sąjungos itin dideli iššūkiai laukia dirbančiųjų šalies žemės ūkio sektoriuje.

Tokia lordų versija esą pasitvirtintų tuo atveju, jeigu po „Brexit“ JK liktų be prieigos prie vieningosios rinkos ir be naujos prekybos sutarties, o pastarųjų savaičių įvykiai rodo, kad toks scenarijus – labai tikėtinas, mat britai ir ES derybininkai užėmė gana griežtas pozicijas vieni kitų atžvilgiu ir nusileisti neketina.
Taigi, tokiu atveju JK žemės ūkis ir su juo glaudžiai susijusi maisto pramonė susidurs su didžiuliais iššūkiais. Pirmiausiai kentės tie, kurie savo produkciją eksportuoja ar importuoja į/iš ES šalis – jų laukia papildomos išlaidos muitams.
 
Lordų rūmų energetikos ir aplinkosaugos komiteto ataskaitoje teigiama, kad „Brexit“ tiesioginę įtaką pajustų net 97 proc. visų JK bendrovių, kurios savo produkciją eksportuoja (net 80 proc. viso JK eksporto sudaro pardavimai ES).
 
Tačiau žemdirbiai ir maisto gamintojai nukentės ne tik dėl šios priežasties: britai bus priversti trauktis iš bendros žemės ūkio politikos, nuo kurios fondų finansinės paramos šiuo metu yra priklausomi daugelis žemės ūkių. Be to, jiems gali trūkti darbo jėgos iš ES valstybių, kuri šiuo metu užtikrina daugelio bendrovių veiklą.
 
Gamintojams pritrūktų ne tik darbuotojų, bet ir pigesnės žaliavos ar komponentų iš kitų ES valstybių.
  

Žymos: Žemės ūkis, brexit, maisto pramonė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžo vyrukas iš Afrikos. Susitinka draugą, o tas ir klausia:
– Na, kaip džiunglės?
– Oi, buvo toks nuotykis! Einu per džiungles, tik žiūriu, gorila iššoka iš krūmų. Ėmiau bėgti, o ta vejasi. Įlipau į pirmą pasitaikiusią palmę, gorila bandė irgi lipti, bet nuslydo.
Draugelis klausia:
– O tu neišsigandai? Aš tai iš baimės būčiau į kelnes pridėjęs!
– O kaip tu manai, kodėl ji nuslydo?