Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-11-17

D.Tuskas: Dėl „Brexit“ susitarimo reikia „dar padirbėti“

  
D.Tuskas: Dėl „Brexit“ susitarimo reikia „dar padirbėti“
© Flickr nuotr.
D.Tuskas penktadienį per viršūnių susitikimą Švedijoje ketina perspėti Didžiosios Britanijos premjer
D. Tuskas informuos Th. May, kad toks teigiamas scenarijus nėra duotybė, pareikalaus dar daugiau padirbėti ir (pasakys, kad) yra mažai laiko.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas penktadienį per viršūnių susitikimą Švedijoje ketina perspėti Didžiosios Britanijos premjerę Theresą May, kad norint pasiekti „Brexit“ susitarimą gruodį, reikės „dar padirbėti“, pranešė šaltiniai.

ES lyderiai susirinko Švedijos Geteborgo uostamiestyje, kur penktadienį aptars, kaip skatinti sąžiningą darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą ir socialinį saugumą po virtinės krizių, išprovokuoto griežto taupymo metų.
D. Tusko atstovas Prebenas Aamannas socialiniame tinkle „Twitter“ ketvirtadienį pranešė, kad Europos Vadovų Tarybos pirmininkas „rytoj Geteborge susitiks aptarti „Brexit“ su Theresa May“.
 
Penktadienį 11 val. 30 min. Grinvičo laiku numatytas susitikimas buvo suplanuotas paskutinę minutę, nes artėja terminas, iki kurio Britanija privalo padaryti pažangos dėl svarbiausių išstojimo iš ES klausimų, tarp jų ir dėl finansinių įsipareigojimų. Jei tai bus padaryta, gruodį, kaip ir planuota, galės prasidėti kitas derybų etapas dėl Bendrijos ir Britanijos santykių po „Brexit“.
 
„D. Tuskas informuos Th. May, kad toks teigiamas scenarijus nėra duotybė, pareikalaus dar daugiau padirbėti ir (pasakys, kad) yra mažai laiko. – naujienų agentūrai AFP sakė ES šaltinis. – Taip pat jis paklaus Th. May, kaip JK planuoja pažengti dėl trijų pagrindinių 1-os (derybų) fazės klausimų.“
 
Vis dėlto D. Tuskas, buvęs Lenkijos ministras pirmininkas, anot šaltinių, turėtų pasakyti, kad pažanga, padaryta sprendžiant „skyrybų“ klausimus, „turės teigiamų pasekmių“, ir per kitą ES viršūnių susitikimą gruodžio 14-ąją bus leista pradėti kitą derybų etapą.
 
Jis su Th. May aptars vidinį Bendrijos pasiruošimą deryboms dėl būsimų santykių su Britanija, taip pat ir dėl galimo prekybos susitarimo bei pereinamojo laikotarpio.
 
Praėjusią savaitę ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier paskelbė Britanijai dviejų savaičių ultimatumą nuolaidoms dėl „skyrybų“ susitarimo, jei ji nori gruodžio mėnesį pradėti kitą derybų fazę.
Jei Britanija to nepadarys, sprendimas pradėti kitą derybų etapą gali būti priimtas tik kitų metų vasarį ar kovą; tokiu atveju deryboms dėl būsimų prekybinių santykių su Bendrija liktų itin mažai laiko, nes numatyta, kad Britanija iš ES tru pasitraukti 2019-ųjų kovą.
 
ES lyderiai per savo praėjusį viršūnių susitikimą spalio mėnesį konstatavo, kad nepakankamai pažengta dėl išstojimo sąskaitos ir dar dviejų pagrindinių klausimų – Šiaurės Airijos ir 3 mln. Britanijoje gyvenančių europiečių teisių.
 
  

Žymos: Donald Tusk, Theresa May, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas gydytoją:
– Na, ką, galiu jus pasveikinti, jumyse užsimezgusi nauja gyvybė.
– Gydytojau, betgi aš vyras!
– Žinokit, askaridėms vienas ir tas pats.