Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-06-23

Du metai po „Brexit“: tauta vėl reikalauja referendumo

  
Du metai po „Brexit“: tauta vėl reikalauja referendumo
© Jeremy Segrott nuotr.
ES šalininkai nori dar vieno referendumo.
Žygio dalyvių reikalavimai – labai aiškūs: surengti dar vieną balsavimą

Minint antrąsias „Brexit“ referendumo metines tūkstančiai žmonių šeštadienį įšėjo į Londono gatves reikalaudami pakartotinio balsavimo dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungos.

Pakartotinio referendumo siekianti visuomeninė organizacija „People’s Vote“ („Žmonių balsas“) sukviesta minia Londono centru atžygiavo iki parlamento aikštės ir čia žada pateikti savo reikalavimus.
Jie – labai aiškūs: surengti dar vieną balsavimą, kurio rezultatas reikštų paskutinį tautos apsisprendimą, nori ji likti ES ar ne.
 
Šis žygis – tik maža dalis veiksmų plano, šią vasarą į panašius mitingus ketinama sukviesti daugelio JK didžiųjų miestų gyventojus.
 
2016 metų birželio 23-iąją surengtame referendume JK gyventojai nedidele persvara (51,89 proc. prieš 48,11 proc.) nutarė palikti ES.
 
Manoma, kad gyventojai nebuvo tinkamai supažindinti su tuo, kas jų laukia po „Brexit“. ES šalininkai tikina, kad po pasitraukimo iš ES britai susidurs su didžiuliais ekonominiais sunkumais, baiminamasi įvairių socialinių problemų protrūkio.
 
  

Žymos: Londonas, Referendumas, brexit, antras referendumas, peoples vote

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Rado žmogelis pinigų. Perskaičiuoja... Žiūri – trūksta!