Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-08-23

E. Macronas su B. Johnsonu dėl „Brexit“ nusiteikęs kalbėti griežtai

  
E. Macronas su B. Johnsonu dėl „Brexit“ nusiteikęs kalbėti griežtai
© Twitter.com, Emmanuel Macron
Emmanuelis Macronas ir Borisas Johnsonas

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šiandien bandys įtikinti Prancūziją atnaujinti derybas dėl „Brexit“ sąlygų pasikeitimo. Prieš dieną prezidentas Emmanuelis Macronas atmetė bet kokias galimybes derėtis dėl naujų skyrybų su ES sąlygų.Savo pirmojo vizito į užsienį metu prieš mėnesį laimėjęs premjero postą B. Johnsonas perspėjo Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir Prancūzijos prezidentą E. Macroną, kad spalio 31 d. šalys galimai susidurs su chaosu dėl „Brexit“ be susitarimo, nebent ES pakeistų sutartį.
Trečiadienio derybose Berlyne A. Merkel užsiminė apie galimą kelią iš „Brexit“ aklavietės, nurodydama B. Johnsonui per 30 dienų sugalvoti keletą alternatyvų.
 
Pokalbis dėl „Brexit“ Paryžiuje buvo aiškiai ryškesnis, pranešė „Reuters“. Prieš susitikimą E. Macronas teigė, kad B. Johnsono reikalavimas iš naujo derėtis dėl skyrybų susitarimo, kuris buvo nustatytas kartu su tuometine Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Theresa May, yra neįmanomas.
 
E. Macronas taip pat perspėjo Londoną, kad britų postimperinės svajonės apie globalų šalies valdymą suduš, jeigu šalis pasitrauks iš ES ir pateks į Vašingtono, kuris pareiškė, jog Briuselis britams yra per griežtas, globą.
 
„Britai yra prisirišę prie didžiulės galios“, – trečiadienį sakė E. Macronas.
„Ar gali JAV kompensuoti sunkias „Brexit“ išlaidas britams, jei Didžioji Britanija bus pagrindinė auka? Ne. Ir net jei tai būtų strateginis pasirinkimas, jo kaina – istorinė Didžiosios Britanijos vasalizacija“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas.
 
E. Macronas teigė nematantis priežasties suteikti papildomą „Brexit atidėjimą pasibaigus nustatytam terminui – spalio 31 d., nebent Didžiojoje Britanijoje įvyktų reikšmingų politinių pokyčių, tokių kaip rinkimai ar naujas referendumas.
 
Praėjus daugiau nei trejiems metams, kai Jungtinė Karalystė balsavo už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, vis dar neaišku, kokiomis sąlygomis ir ar iš tikrųjų antros didžiausios bloko ekonomikos šalis paliks klubą, į kurį ji įstojo 1973 m.
 
  

Žymos: Politika, Europos Sąjunga, Boris Johnson, brexit, Emmanuel Macron, Didžioji Britanija,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi kaimynės:
– Ką gi jūs darote, kad jūsų rankos tokios išpuoselėtos?
– Nieko.