Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   BNS   |   2019-09-22

EK vadovas J.-C. Junckeris: susitarti dėl „Brexit“ dar ne per vėlu

  
EK vadovas J.-C. Junckeris: susitarti dėl „Brexit“ dar ne per vėlu
© Facebook

Artėjant spalio 31-ajai, kai Jungtinė Karalystė turėtų palikti Europos Sąjungą, Londonas ir Briuselis vis dar turi laiko pasiekti susitarimą dėl „Brexit“, mano kadenciją baigiantis Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris.Sekmadienį paskelbtame interviu Ispanijos dienraščiui „El Pais“ J.-C. Junckeris apgailestavo, kad EK nesuvaidino aktyvesnio vaidmens kovojant su „melu ir netikromis naujienomis“ 2016-ųjų referendumo dėl JK išstojimo metu.
Pirmadienį Liuksemburge įvykusias derybas su JK ministru pirmininku Borisu Johnsonu jis apibūdino kaip „konstruktyvias ir iš dalies teigiamas“.
 
„Manau, kad vis dar turime galimybę susitarti“, – interviu laikraščiui sakė EK vadovas.
 
„Nesutinku su tais, kurie mano, kad Johnsonas žaidžia žaidimus su mumis ir su pačiu savimi“, – pridūrė jis.
 
J.-C. Junckeris pavadino JK pasitraukimą iš ES „tragišku momentu Europai“. EK pirmininkas sakė nebuvęs nustebintas, kad dauguma britų 2016-aisiais balsavo už išstojimą, nes elitas ištisus dešimtmečius jiems aiškino, jog politinė sąjunga yra „federalistų kvailystė“ ir kad pakanka bendros rinkos.
Tačiau J.-C. Junckeris apgailestavo, kad EK tuometinio britų premjero Davido Camerono prašymu laikėsi atokiai nuo referendumo kampanijos.
 
„Komisijoje mes nusprendėme nesikišti Davido Camerono prašymu, ir tai buvo didelė klaida“, – pripažino jis. JK juda pasitraukimo iš Bendrijos be susitarimo link. Vyriausybė pripažįsta, kad vadinamojo kietojo „Brexit“ atveju gali sutrikti šalies ekonomika, pritrūkti maisto ir kilti socialinių neramumų.
  

Žymos: brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du žvejai. Vienas klausia kito:
– Ar eisi šiandien žvejoti?
– Ne.
– Kodėl?
– Šiandien žmona namuose leidžia gerti.