Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2018-11-17

ES: britai dar gali atšaukti „Brexit“

  
ES: britai dar gali atšaukti „Brexit“
© pixabay.com

Europos Vadovų Tarybos (EVT) lyderis Donaldas Tuskas patikino, jog ES yra pasirengusi atšaukti „Brexit“, britams to panorėjus.

„Brexit“ atšaukimas vis dar įmanomas ir ES tam yra pasiruošusi“, – po audringo posėdžio Vestminsteryje sakė D. Tuskas. ES lyderių geranoriškumas pasireiškė paviešinus susitarimo dėl „Brexit“ juodraštį, sukėlusį aršias diskusijas abejose barikadų pusėse.
Britanijos premjerė Theresa May kategoriškai neatmetė „jokio „Brexit“ galimybės, turint omenyje reakciją į juodraštį šalies parlamente, tai nėra neįmanomas scenarijus. Paviešinus pirminio susitarimo pasiūlymus, pasitraukė net keturi Britanijos vyriausybės nariai, o šalies parlamente pradėtas inicijuoti balsavimas dėl nepasitikėjimo premjere. D. Tuskas ketvirtadienio rytą sakė, jog net ir pasiekus susitarimą, „Brexit“ abejoms pusėms būtų nepalankus, žalingas procesas. „ES yra pasirengus finaliniam susitarimui su Britanija. Mes taip pat pasiruošę „Brexit“ be susitarimo“ atvejui, tačiau, žinoma, mus labiausiai džiugintų, jei „Brexit“ būtų išvis atšauktas“, – scenarijus svarstė D. Tuskas.
 
Iš EVT vadovo nuskambėję komentarai įžiebė vilties prieš „Brexit“ nusiteikusiems britai. Pareiškimas buvo aktualus ir skyrybų šalininkams, pirminiame Th. May pasiūlytame susitarime įžvelgiantiems per mažai naudos Britanijai. Reaguodamas į pasipiktinimą Britanijoje, vyriausiasis ES „Brexit“ derybininkas Michelis Barnieris stojo ginti pirminio susitarimo gaires, tikindamas, jog svarstomas „teisingas ir subalansuotas“ scenarijus. „Remiantis šiuo susitarimu, vyks tvarkingas pasitraukimas, užtikrinsiantis „kietojo Brexit“ eliminavimą ir paklosiantis fundamentą ambicingai ES ir Britanijos partnerystei ateityje“, – tikino M.
 
Barnieris. Derybininkas taip pat pridūrė neketinantis spekuliuoti apie pasiūlyto susitarimo žlugimą: „Manau, kad abi pusės jau išsekino veiksmų atsargas ir atitinkamus įgaliojimus. Tad jei kažkas pageidauja pokyčių, privalu prisiimti atsakomybę dėl tų pokyčių įgyvendinimo ir rezultatų.“ „Svarbu susitaikyti, kad bet koks susitarimas bus prastesnis atsiskiriančiai šaliai, nei likusioms narėms“, – situaciją komentavo Europos Parlamento (EP) prezidentas Antonio Tajani.
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sekmadienio popietė. Turtingo Anglijos lordo dvaras. Seras sėdi fotelyje, skaito laikraštį. Įeina tarnas.
– Sere, gal būtų galima įsipilti stiklinę vandens iš grafino?
Lordas, nepakeldamas akių nuo laikraščio:
– Žinoma, Džonai, prašom.
Tarnas įsipila ir išeina su stikline. Po kiek laiko grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Žinoma, gali įsipilti.
Tarnas vėl įsipila ir išeina. Po kiek laiko vėl grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Prašau. Tik, Džonai, kam tau tiek vandens?
– Gaisras, sere.