Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2017-11-01

ES ir Britanija sės prie 6-jo derybų stalo. Rezultatai kol kas liūdni.

  
ES ir Britanija sės prie 6-jo derybų stalo. Rezultatai kol kas liūdni.
© TheresaMay Twitter
Politikai derasi, bet nieko neišsidera.
Europos vadovai vis dar oficialiai nepatvirtino derybų su Britanija dėl prekybos po „Brexit“ pradžios, nes, anot jų, padaryta per mažai pažangos.

Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos derybininkai susitiks Briuselyje trečiadienį, lapkričio 8 dieną – prasidės lemiamas „Brexit“ derybų ratas, pranešė įstatymų leidėjams britų „Brexit“ reikalų ministras Davidas Davisas, rodydamas pirštu į Briuselį, esą vilkinantį derybas.

Pasak D. Daviso, pareigūnai posėdžiaus kitos savaitės trečiadienį ir ketvirtadienį, paskui penktadienį vyks derybos su ES vyriausiuoju „Brexit“ derybininku Micheliu Barnier – tai bus jau šeštasis birželį prasidėjusių derybų ratas.
„Mes nevilkiname šio proceso“, – pažymėjo D. Davisas Lordų Rūmų ES reikalų komiteto nariams.
„Aš kviečiau poną Barnier atvykti rytoj į Londoną, bet jis negalėjo. Jis jau buvo sutaręs dėl kitų reikalų, – aiškino jis. – Mes pasiūlėme jiems kitos savaitės pradžią, bet jie negalėjo. Taigi, derybos prasidės vėliau kitą savaitę“.
 
Europos vadovai vis dar oficialiai nepatvirtino derybų su Britanija dėl prekybos po „Brexit“ pradžios, nes, anot jų, padaryta per mažai pažangos pinigų, Airijos ir ES piliečių teisių klausimais.
 
Tačiau vadovai susitikimo metu sutarė pradėti vidinius paruošiamuosius darbus dėl galimo pereinamojo laikotarpio susitarimo su Britanija po „Brexit“, kurio trukmė, kaip siūlo Theresa May, būtų dveji metai, bei dėl ateities bendradarbiavimo susitarimo.
 
 
  

Žymos: Derybos, brexit, Theresa May, David Davies

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jei sultinys būtų buvęs toks šiltas kaip vynas, vynas - toks senas kaip višta, višta - tokia riebi kaip padavėja, padavėja - tokia plona kaip mano piniginė, o piniginė - tokia pilna kaip kavinė, tai būtų buvę puikūs pietūs...