Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-09-12

ES įstatymai nebeteks galios Britanijoje

  
ES įstatymai nebeteks galios Britanijoje Balsavimas vyko antradienį paryčiais.
Pirmą kartą dėl ES įstatymų „panaikinimo” įsako balsavę parlamentarai suteikė įstatymo projektui žalią šviesą.

Šiąnakt paryčiais parlamente virė aršios diskusijos dėl tolimesnio ES įstatymų likimo Jungtinėje Karalystėje (JK). Kaip išsireiškė Darbo partijos lyderis Jeremy Corbynas, - tai buvo „skaudi” naktis leiboristams, kurie balsavo prieš „Brexit” bei ES įstatymų galiojimo panaikinimą JK.

Pirmą kartą dėl ES įstatymų „panaikinimo” įsako balsavę parlamentarai suteikė įstatymo projektui žalią šviesą – jo svarstymas bus tęsiamas. Po daugiau kaip 13 valandų trukusių debatų, 326 parlamentarai balsavo už, 290 – prieš.
Galutinai patvirtinus įstatymo projektą, įstatymas oficialiai baigs ES teisės viršenybę JK. Minimu įstatymo projektu turi būti anuliuotas 1972 metų teisės aktas, kuriuo Didžioji Britanija įstojo į ES, ir į britų teisę perkelta maždaug 12 tūkst. esamų ES taisyklių
 
Theresa May teigė, kad šis balsavimas – „istorinė pergalė”. Anot premjerės, balsavimas suteiks naujo paskatinimo deryboms dėl JK pasitraukimo iš ES vyktį turint stiprų žmonių palaikymą.
 
Tuo tarpu įstatymo kritikai teigia, kad šis įstatymas – politikų bandymas gauti daugiau galios, o labiausiai nuo įstatymo nukentės JK darbuotojai, kurių teisės, pasitraukus ES įstatymams, neva bus nepastebimai sumažintos.
 
Opozicinė Leiboristų partija prieštaravo įstatymo projektui ir teigė, kad jo sąlygos dėl sklandesnio ES įstatymų perkėlimo reiškia nepriimtiną vykdomosios valdžios galių išplėtimą.
 
Daugelį perkeliamų ES taisyklių gali tekti koreguoti ir įstatymo projekte siūloma plačiai naudotis egzistuojančiomis „Henriko VIII galiomis“, kurios sudaro sąlygas ministrams taisyti įstatymus be visapusiško nagrinėjimo parlamente.
 
Leiboristų deputatas Chrisas Bryantas sakė, kad tokios galios nuves prie „pavojingos autokratijos spiralės“.
Nors įstatymo projektas savo pirmą išbandymą atlaikė, konservatorių deputatai perspėjo, kad gali siekti jo pataisų, kai jis artimiausiomis savaitėmis bus toliau nagrinėjamas parlamente, nes esama susirūpinimo dėl jo konstitucinių pasekmių.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Parlamentas, brexit, ES teisė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Meistras įdėmiai nužvelgia klientą:
– Jums laikrodį pataisyti pagal kainoraštį ar geriau?