Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-04-25

ES kovoja dėl savo piliečių teisių po „Brexit”

  
ES kovoja dėl savo piliečių teisių po „Brexit”
© Wikimedia nuotr.
Dabartinė JK migracijos politika kelia nerimą ES pareigūnams.
Dabartinė JK migracijos politika kelia nerimą ES pareigūnams.

Europos Sąjungos (ES) politikai Jungtinei Karalystei (JK) iškėlė naujų klausimų dėl ES piliečių teisių po „Brexit”. Baiminamasi, kad laiku neužtikrinus teisių, Britanijoje po šalies pasitraukimo iš Sąjungos pasiliksiantys ES piliečiai nukentės nuo diskriminacijos.

ES politikai reikalauja garantijų, kad po „Brexit” JK teisėtai gyvenantys ES pilieičiai netaptų panašaus į „Windrush” skandalo aukoms, kai iš pradžių suteikus leidimą gyventi šalyje, po daugelio metų žmonės pradėti deportuoti.
Europos Parlamento „Brexit” koordinatorius Guy Verhofstadtas sakė, kad pastaruoju metu nuskambėjęs „Windrush” skandalas, kai žmonės buvo pradėti deportuoti nepaisant to, kad jie su šeimomis Britanijoje gyveno dešimtmečius, sukėlė didžiulį pagrįstą nerimą tarp JK bei ES piliečių.
 
Tęsiantis deryboms dėl „Brexit”, po susitikimo su JK politikai, G. Verhofstadtas bei kiti ES pareigūnai JK Migracijos tarnybai (Home Office) pateikė „daug naujų klausimų, prašymų bei rekomendacijų”.
 
Tuo tarpu pati Theresa May teigė siekinati kuo greičiau sustabdyti „Windrush” krizę bei paneigi besiformuojančią nuomonę apie JK vyraujančią „priešišką aplinką” imigrantams.
 
 
 
 
 
 
 
  

Žymos: imigracija, brexit, Guy Verhofstadtas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta Petriukas namo ir mama jo klausia:
-Petriuk, kodėl tu šlapias?
-Mes su Jonuku žaidėm ,,Šuo ir krūmas\" - aš buvau krūmas...