Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-09-11

ES piliečių deportacijų skaičius ženkliai išaugo

  
ES piliečių deportacijų skaičius ženkliai išaugo
© Wikipedia nuotr.
ES piliečiams JK sienos priverstinai uždaromos vis dažniau.
Manoma, kad tam įtakos turi ir pernai balandį įsigaliojusios griežtesnės imigracijos kontrolės taisyklės

Statistika rodo, kad iš Jungtinės Karalystės deportuojamų Europos Sąjungos piliečių skaičius po praėjusių metų „Brexit“ referendumo išaugo penktadaliu.

Per pastaruosius 12 mėnesių šalį priverstiniu būdu teko palikti apie 5 tūkst. žmonių iš kitų ES valstybių. Ryškus šios statistikos augimas pastebimas nuo pernai birželį įvykusio „Berxit“ referendumo, tendencijos nelėtėja – per pirmąjį šių metų ketvirtį deportuota 26 proc. ES piliečių daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
Manoma, kad tam įtakos turi ir pernai balandį įsigaliojusios griežtesnės imigracijos kontrolės taisyklės, leidžiančios deportuoti benamius net ir tokiu atveju, jeigu jie turi darbą ir JK gyvena ilgiau nei 5 metus, o jų biografija nesuteršta kriminaliniais įrašais.
 
Tokiais atvejais benamiai sulaikomi nedelsiant, jiems suteikiamas šansas per 30 dienų JK palikti savanoriškai, o to nepadarius laukia deportacija.
 
Dėl to šalies valdančiuosius kritikuoja žmogaus teisių gynėjai, tačiau vidaus reikalų ministerija kaltinimus atremia tuo, jog benamiai, užuot miegoję gatvėse, visada gali prašyti pagalbos vietos bendruomenėse – esą šansai gauti pastogę yra dideli.
 
Tuo tarpu didžiuliu greičiu augantys deportacijų skaičiai siejami ir su valdančiųjų politinėmis pažiūromis: iki konservatorių atėjimo į valdžią 2010 metais deportuoti 973 ES piliečiai, o pernai – jau 4754.
  

Žymos: Referendumas, Deportacija, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Meistras įdėmiai nužvelgia klientą:
– Jums laikrodį pataisyti pagal kainoraštį ar geriau?