Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-07-26

ES piliečių pėdsakai bus pamesti

  
ES piliečių pėdsakai bus pamesti
© Lars Plou nuotr.gmann
Tarp 3,5 mln. ES piliečių JK bus tokių, kurių registruoti neįmanoma, sako ekspertai.
Gali atsitikti taip, kad teisę gyventi JK turintys ES piliečiai nebus registruojami

Po „Brexit“ teisę gyventi Jungtinėje Karalystėje praras dešimtys tūkstančių Europos Sąjungos piliečių, tačiau kurie – britų valdžia gali taip ir nesužinoti.

Šiuo metu JK gyvena apie pusketvirto milijono ES piliečių, kuriems po „Brexit“ bus leidžiama pasilikti šalyje bei įgyti tokias pačias teises, kaip ir vietiniai. Norintiems tokio statuso teks prisiregistruoti.
Nors praėjusį mėnesį šalies vidaus reikalų ministerijos (Home Office) pristatyta ES piliečių registravimo tvarka yra labai paprasta – 65 £ kainuojanti procedūrą galima atlikti net išmaniuoju telefonu – baiminamasi, kad dešimčių tūkstančių europiečių pėdsakai po 2019 metų kovo bus pamesti: neaišku, kurioje JK vietoje jie gyvens, ką jie šioje šalyje veiks ir ar apskritai turės teisę čia būti.
 
Tokią ateitį prognozuoja garsiajame Oxfordo universitete įsikūrusios ir migracijos srautus JK analizuojančios organizacijos „Migration Observatory“ atstovai. Mokslininkai taip pat įspėjo, kad pagrindą teisėtai likti JK turintys ES piliečiai dėl naujosios tvarkos spragų gali prieš savo valią tapti nelegalais.
 
„Įvairių faktorių visuma – nuo žinių trūkumo iki paprasčiausių nesusipratimų – gali atsitikti taip, kad teisę gyventi JK turintys ES piliečiai nebus registruojami“, – vieną ir pasekmių nurodė „Migration Observatory“ ekspertai savo išvadose.
 
„Turime pagrįstą pagrindą tikėtis, jog taip atsitiks net ir tuo atveju, jeigu būtų sukurta tobula registravimo tvarka ir viešinimo kampanija. Vistiek atsiranda spragų, kurios europiečiams sutrukdys“, – sakė „Migration Observatory“ direktorė Madeleine Sumption.
Ekspertai ragina vyriausybę sukurti aiškesnę sistemą, kuri leistų nustatyti, kiek ES piliečių turės teisę likti šalyje.
 
Manoma, kad tikslesniam duomenų rinkimui sutrukdys ir tokios kasdienės aplinkybės, kaip ribotos imigrantų anglų kalbos žinios, jų gyvenimo būdas – benamystė ar priklausomybės.
 
ES piliečiai ir jų šeimų nariai, kurie iki 2020 metų pabaigos JK bus išgyvenę ne mažiau nei 5 metus, automatiškai įgaus teisę šalyje likti neribotą laiką, o tie, kurie 2020 metų gruodžio 31-ąją bus praleidę mažiau laiko, taip pat galės prašyti tokio statuso.
 
Registruojantis teks įrodyti savo asmens duomenis, gyvenamąją vietą ir pranešti buvimo JK tikslą.
 
  

Žymos: brexit, es piliečiai, registracija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tėvas:
– Taip, sūneli, taip! O gerai! Drąsiau, dar žingsnelį, dar vieną!.. Šaunuolis! Tu gali vaikščioti! Motin, girdi, tempk kamerą, mūsų vaikas iš mokyklos diskotekos grįžo!