Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-02-07

ES planuoja sankcijas Londonui

  
ES planuoja sankcijas Londonui
© Pixabay nuotr.

Europos Sąjunga trečiadienį gynė savo planą imtis sankcijų prieš Didžiąją Britaniją, jeigu ši po „Brexit“ pažeistų pereinamojo laikotarpio taisykles: ES tvirtina, kad sankcijos gali apsaugoti Bendriją nuo Londono „nesąžiningo žaidimo“.

Už Britanijos pasitraukimą iš ES pasisakantys britų įstatymų leidėjai įsiuto dėl Briuselio „grasinimų“, kai Europos Komisija paskelbė susitarimo dėl beveik dvejų metų pereinamojo laikotarpio projektą.
Jame numatyta, kad likusios 27 ES valstybės turės galimybę apriboti Britanijos priėjimą prie bendrosios rinkos, sugrąžinti prekybos tarifus ir muitinės patikras, jeigu Jungtinė Karalystė pažeis susitarimo sąlygas.
 
Tačiau ES „Brexit“ derybininko Michelio Barnier vyresnysis patarėjas Stefaanas De Rynckas patikino, kad tokių galimų nuobaudų numatymas tarptautinio susitarimo pažeidimo atveju yra įprasta praktika.
 
„ES atsako į premjerės May prašymą pasinaudoti bendrąja rinka ir muitų sąjunga ribotą laiką, per kurį visos šalys privalo žaisti pagal tas pačias taisykles“, – parašė S. de Rynckas socialiniame tinkle „Twitter“.
 
„Sankcijų galimybės numatymas nesąžiningo žaidimo atvejui, žinoma, yra bet kokio susitarimo dalis“, – pridūrė jis.
 
  

Žymos: Londonas, Europos Sąjunga, Sankcijos, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Einam lažybų: nuo rytdienos negersiu nė lašo.
– Sutinku. Iš ko lažinamės?
– Iš pusės litro.