Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-04-10

Europa Škotijos laukia išskėstomis rankomis

  
Europa Škotijos laukia išskėstomis rankomis
© Wikipedia nuotr.
Jei škotai atsiskirtų nuo JK ir siektų narystės ES, bendrija žada jai visokeriopą paramą.
Jei Škotija nuspręs siekti narystės ES, tai reikįtų padaryti kaip įmanoma sparčiau, sklandžiau ir tvarkingiau.

Jeigu Škotija nuspręs pasitraukti iš Jungtinės Karalystės ir sieks narystės Europos Sąjungoje, šalis bus šiltai priimta – tokią poziciją deklaruoja dalis europarlamentarų.

Atvirame laiške, kurį pasirašė 26 Europos parlamento nariai bei politikai iš Vokietijos, Airijos, Belgijos, Ispanijos ir Graikijos, teigiama, kad visas žemynas yra geranoriškai nusiteikęs Škotijos atžvilgiu ir palaiko šalies siekius.
Škotai po „Brexit“ apsisprendė rengti referendumą dėl nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės. Šios šalies gyventojai praėjusių metų birželį didele persvara pasisakė už išlikimą ES, tačiau dabar yra priversti iš jos trauktis.
 
Todėl referendumą dėl atsiskyrimo nuo JK Škotija planuoja surengti dar iki „Brexit“ derybų pabaigos, o jeigu škotai nubalsuos atsiskirti, vietos valdžia sieks kuo šiltesnių santykių su ES: tą Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon deklaruoja nuolat.
 
„Jeigu Škotija taps nepriklausoma šalimi ir nuspręs siekti narystės ES, mes suteiksime visokeriopą paramą tam, kad užtikrinti jos perėjimą kaip įmanoma sparčiau, sklandžiau ir tvarkingiau.
 
Penki milijonai šalies gyventojų galės ir toliau naudotis sąjungos pranašumais, teisėmis, apsauga“, – rašoma europiečių laiške.
  

Žymos: Škotija, Jungtinė Karalystė, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Britų mokslininkai nustatė, kad, plaunant kojas, nusiplauna ir rankos.