Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-07-23

Europiečiai po ,,Brexit“ liks be pašalpų

  
Europiečiai po ,,Brexit“ liks be pašalpų

Nesiliaujantys svaidytis žaibais Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) derybininkai, vėl susikirto. Briuselis reikalauja, kad po ,,Brexit“ europiečiams gimusiems JK ir toliau būtų mokamos vaiko pašalpos, tačiau tam aktyviai priešinasi Londonas, argumentuodamas, kad nėra lėšų.

Pagrindinis ES derybininkas Michelis Barnieras sako, kad Europos piliečiai, kurie gyvena JK ir gauna pašalpas už vaikus, neturėtų būti įtakojami referendumo rezultatų dėl išstojimo iš ES. Esą yra būtina užtikrinti, kad politiniai sprendimai, kuo mažiau pakeistų įprastų piliečių gyvenimą.
Tuo tarpu JK derybininkai su tokia nuomone nesutinka, mat sąlygos turi būti abiems pusėms vienodos, o išlaikant sąlygas europiečiams nepakitusias, JK prarastų milžinišką pinigų sumą.
 
Kaip ,,The Guardian“ sakė „Brexit” sekretorius Davidas Davisas, dabartinėje situacijoje yra įmanoma užtikrinti, kad pašalpas ir toliau gautų tik tos šeimos, kurių vaikai yra gimę iki JK išstojimo iš ES datos. Net jeigu jie ir negyvena JK, jie ir toliau gaus pašalpas, tačiau tos šeimos, kuriose vaikai gims jau po 2019 metų gegužės 19 d., tokių išmokų tikėtis nebegalės.
 
Šiuo metu JK kasmet išleidžia daugiau kaip 30 milijonų svarų, aprūpindama per 34 000 vaikų gyvenančių visoje ES, daugiau Lenkijoje.
 
Pirminių susitarimų dėl europiečių teisių po ,,Brexit“ ketinama sulaukti spalio mėnesį arba vėliausiai lapkričio pradžioje, kuomet prasidės kitas išstojimo iš ES derybų etapas.
 
  

Žymos: Pašalpos, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

„Facebook“ – vienintelė vieta, kur gali šnekėtis su siena.