Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-07-10

Europos Sąjungos atkirtis: imigrantams teisių neatims

  
Europos Sąjungos atkirtis: imigrantams teisių neatims
© Flickr.com
ES derybininkai nesutinka su Theresos May pasiūlymu dėl europiečių statuso JK.
Britų vyriausybė siūlo, kad po „Brexit“ Europos piliečiai įgautų „trečiosios šalies piliečių“ statusą.

Europos Sąjungos (ES) derybininkai dėl „Brexit“ nepritaria Jungtinės Karalystės (JK) premjerės Theresos May pasiūlymui dėl ES piliečių likimo šalyje. Po dviejų metų įsigalioti turėsiančios pataisos, pasak ES, numato mažiau teisių, negu turėtų ir negali būti priimtos.

Vyriausiasis Europos Parlamento (EP) derybininkas dėl „Brexit“, Guy'us Verhofstadtas ES šalims išplatino laišką, kuriame teigiama, kad ES nerems retrospektyvaus požiūrio, kad žmonių teisės būtų sumažinamos, todėl laukiama daugiau pasiūlymų.
„Tokie atnaujinimai tik sukeltų juodus nesaugumo ir neužtikrintumo debesis virš trijų milijonų Europiečių galvų. ES pasiūlyme britai bei europiečiai gauna tokias pat teises ir tokią pačią apsaugą, kokią jie turi dabar, galiojant ES teisės aktams. JK savo pasiūlymą pateikė praėjus trims savaitėms po mūsiškio. Britų vyriausybė siūlo, kad po „Brexit“ Europos piliečiai įgautų „trečiosios šalies piliečių“ statusą. Jie gautų mažiau teisių JK negu britai ES šalyse“, – skelbė EP derybų vadovas.
 
Kiti ES politikai pritaria tvirtindami, kad toks susitarimas reiškia „antros rūšies“ pilietybę ir prieštarauja net manifestui, kuriame prieš referendumą buvo tvitinama, kad ES piliečių teisės nebus keičiamos.
 
ES politikai nesutinka su T.May susitarimo versija, nes bendrija planuoja plėstis ir pridėti savo piliečiams dar daugiau teisių, o ne dalį jų atimti. Labiausiai ES nepatinka britų noras vadovautis suverenia teise, pagal kurią Europos Teisingumo teismas JK netektų galios.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentams uždavė parašyti trumpą frazę kurioje būtų religija, seksas ir paslaptis.
Dešimtuką gavo studentė, parašiusi: „O Dieve, aš laukiuosi ir net nežinau nuo ko“.