Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-05-03

Europos sąskaita britams didėja

  
Europos sąskaita britams didėja
© pixabay nuotr.
Britai nesirengia apmokėti išaugusios sąskaitos.
Sąskaita gali būti beveik perpus didesnė nei skelbta anksčiau

Ligšiol skelbta, kad Jungtinės Karalystės skyrybos su Europos Sąjunga britams kainuos apie 50 milijardų svarų sterlingų, tačiau ši sąskaita gali gerokai išaugti.

Pasitraukimas iš bendrijos JK iždą gerokai patuštins dėl įvairių šalies įsipareigojimų, numatytų narystės sutartyje. Tarp jų – ir nuolatinis nario mokestis bei kiti susitarimai, įkainoti skirtingomis sumomis.
Remiantis ankstesniais skaičiavimais, palikdama ES Jungtinė Karalystė turėtų susimokėti 50-60 mlrd. eurų (pagal dabartinį valiutų santykį – iki 50 mlrd. svarų sterlingų).
 
Tačiau įsipareigojimus išstudijavę „Financial Times“ ekspertai apskaičiavo, jog „Brexit“ sąskaita gali būti beveik perpus didesnė ir siekti 100 mlrd. eurų (84,4 mlrd. £). Tokie skaičiai nėra iš piržto laužti ir gauti nuodugniai ištyrus kitų ES šalių narių proporcingą indėlį į bendrą biudžetą.
 
Europos Sąjunga šių skaičių komentuoti nelinkusi, tačiau neskelbia ir galutinės sumos, kuri bus pateikta britams. Šių vyriausiasis derybininkas David’as Davis’as pareiškė, kad šalis tokios sumos nemokės net jeigu ES ir paprašys.
 
„Mes nesame maldaudotjai. „Brexit“ – ne ES norų vykdymas, o derybos, kiekvieną detalę reikia nuodugniai apsvarstyti“, – britų poziciją aiškino D. Davis’as.
  

Žymos: brexit, įsipareigojimai es

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Zoologijos sode mama sako Petriukui:

– Vaikeli, neglostyk liūto, gal jis blusų turi.