Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-07-04

Gyvenimas JK po „Brexit" pabrangs mažiausiai 3 proc.

  
Gyvenimas JK po „Brexit" pabrangs mažiausiai 3 proc.
© Maxpixel nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Naujausias tyrimas atskleidė, kad Jungtinei Karalystei (JK) pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), labiausiai nukentės šalies miestų ir rajonų gyventojai. Tačiau ir londoniečiai neišvengs neigiamo „Brexit" poveikio.

Sunkusis „Brexit", kurio atveju JK palieka Europos bendrąją rinką ir muitų sąjungą, Londone vidutiniškai padidintų namų ūkių išlaidas 2,7 proc., o kitose šalies vietose dar daugiau - nuo 3 iki 3,2 proc., atskleidė ekonomistų paskaičiavimai.
Pagal švelnų „Brexit", kuris leistų Britanijai išlaikyti glaudžius prekybos ryšius su ES, poveikis Londono namų ūkiams būtų 1,5 proc. ir 1,7 proc. likusioje šalies dalyje.
 
Ataskaita įspėja, kad sudarius naujas prekybos sutartis po pasitraukimo iš ES, tik maža dalis prekių ir paslaugų gali būti „nežymiai" mažesnėmis kainomis, kas tik „iš dalies kompensuotų (bendrą) „Brexit" kainų augimą".
 
Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad Velsas ir Šiaurės Rytai taps labiausiai pažeidžiamais regionais, kurie po „Brexit" praras daugiausiai pajamų. Taip atsitiks šaliai pasitraukus iš Sąjungos ir padidėjus kliūtims tęsti prekybą su ES šalimis.
 
  

Žymos: Ekonomika, kainos , Pragyvenimo lygis, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Girdėjau, žmona sudaužė tavo BMW. O pati – gyva?
– Kol kas gyva. Vonioj spėjo užsirakinti...