Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2017-01-25

Į Ispaniją emigravusiems britams iškilo grėsmė

  
Į Ispaniją emigravusiems britams iškilo grėsmė
© Facebook nuotr.
Britus su Ispanija sieja daugybė saitų.
Ispanijoje gyvena apie milijonas, o kasmet apsilanko apie 17 milijonų britų.

Ispanijos – šalies, kurioje gyvena apie milijonas britų ir dar daugiau jų leidžia atostogas – ministras pirmininkas įspėja, kad dėl „Brexit“ bus didžiulė grėsmė atvykėliams iš ūkanotojo Albiono.

Premjeras Mariano Rajoy teigė, kad britų sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos yra liūdniausias kada nors matytas politinis įvykis per visą ilgą jo karjerą. Šalies vadovas konkrečiai neįvardijo, su kokiais sunkumais britai susidurs po „Brexit“, bet pasakė, jog laukia, anot jo, „rimtos grėsmės“.
Ispanijoje oficialiai įregistruota per 300 tūkst. imigrantų iš Jungtinės Karalystės, tačiau manoma, kad iš viso jų čia įsikūrė jau apie milijoną: juos čia vilioja pigus nekilnojamasis turtas ir puikūs orai.
 
Saulėtoji Ispanija yra viena iš mėgstamiausių britų atostogų krypčių – 2016 metais šioje šalyje sulaukta 17 milijonų žmonių iš JK – kas penktas turistas buvo britas.
 
Migracija vyksta abiejomis kryptimis – ispanai pagal JK aplankančių turistų skaičių užima penktąją vietą.
 
Pagal užsienio investicijų kryptis Ispanijos verslas dažniausiai renkasi Jungtinę Karalystę, o ši pagal vertę yra trečioji ispanų prekybos partnerė.
 
Nutrūkus JK ir Europos Sąjungos gijoms abiejų valstybių tarpusavio bendradarbiavimas, priklausomai nuo „Brexit“ derybų baigties, gali tapti komplikuotas dėl papildomų kliūčių. Ypač, jeigu JK vyriausybė įgyvendins savo planą ir dėl migracijos kontrolės paaukos prieigą prie bendros ES rinkos.
 
Tokiu atveju tarpusavio prekyba gali būti papildomai apmokestinta ir dėl to brangs produkcija, o kelionės tarp abiejų šalių nebus tokios paprastos, kaip dabar. Gali būti, kad papildomi reikalavimai bus iškelti ir Ispanijoje įsikūrusiems britams.
M. Rajoy teigia, kad „Brexit“ yra liūdnas pavyzdys kitoms ES valstybėms, po kurio reikėtų pamiršti kalbas apie pasitraukimą ir atvirkščiai – stengtis ES išlaikyti kuo patvaresnę.
 
  

Žymos: imigracija, Ispanija, Britai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyriausiasis gydytojas klausia uždususio paciento:
– Todėl, kad seselė pasakė: „Prašau be panikos! Apendicito operacija pati lengviausia…“
– Na ir kas? Tai tiesa.
– Taip, taip. Bet ji pasakė ne man, o tam jaunam chirurgui su skalpeliu!