Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-08-29

Iš ES – įspėjimas britams

  
Iš ES – įspėjimas britams
© European Counsil nuotr.
M. Barnier'o manymu, britai iki šiol nesugebėjo aiškiai pasakyti, ko nori.
ES kaltina britus dėl to, kad jų pateikiamose pozicijose – pernelyg daug dviprasmybių ir įspėjo, jog jų būtų atsisakyta

Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas dėl „Brexit“ išreiškė susirūpinimą, jog iki šiol derybos pažengė ne tiek, kiek abi pusės tikėjosi. Skelbiama, kad dėl to kalti britai.

Šių metų kovo pabaigoje oficialiai startavusios derybos nejuda taip greitai, kaip norėtąsi – tai pirmadienį pripažino abi pusės.
ES vedlys derybose Michael’is Barnier’as britus kaltina tuo, kad jų pateikiamose pozicijose – pernelyg daug dviprasmybių ir įspėjo, jog jų ateityje būtų atsisakyta. Derybininkas taip pat pareiškė, jog kai kurie JK komandos pasiūlymai skamba tarsi pasakos.
 
„Mums reikia užimti pozicija dėl visų atsiskyrimo klausimų – tai būtina norint užtikrinti sėkmingą procesą. Privalome pradėti derėtis rimtai.
 
Reikia JK dokumentų, kuriuose pozicijos būtų nurodytos aiškiai. Kuo greičiau pašalinsime dviprasmybes, tuo greičiau pradėsime diskutuoti apie ateities santykius ir pereinamąjį periodą“, – kalbėjo M. Barnier’as.
 
Jis pabrėžė, kad tai ne jo asmeninė nuomonė, o vieninga 27 ES narių ir Europos Parlamento pozicija: Europa lauks, kol britai aiškiai apibrėš, dėl ko jie nori derėtis.
 
„Mes esame pasirengę per artimiausias savaites intensyvinti“, – sakė ES atstovas.
 
Tuo tarpu JK derybininkų vadovas David’as Davis’as į tai atsakė, kad abiems pusėms reikia daugiau lankstumo ir vaizduotės ir priminė, jog aiškus tikslas seniausiai apibrėžtas: tai abiems pusėms naudingas susitarimas, o dokumentai – taip pat paviešinti.
„Liko techniniai klausimai, reikia galutinai užtvirtinti punktus, su kuriais mes sutinkame ir kam nepritariame. Esame pasirengę pasiraitoti rankoves ir imtis dar daugiau darbo“, – dabartinę derybų stadiją apibūdino D. Davis’as.
 
ES ir JK derybininkų grupės turėtų susitikti ketvirtadienį, po šio susitikimo paaiškės, kaip derybos klostysis toliau.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė, brexit, Derybos dėl Brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du žvejai. Vienas klausia kito:
– Ar eisi šiandien žvejoti?
– Ne.
– Kodėl?
– Šiandien žmona namuose leidžia gerti.