Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-06-12

JK parlamentas balsuos dėl svarbaus „Brexit” įstatymo projekto

  
JK parlamentas balsuos dėl svarbaus „Brexit” įstatymo projekto
© Flickr/O. Bruchez nuotr.
Atstovų Rūmų nariai balsuos dėl virtinės teisės akto projekto pataisų, parengtų Lordų Rūmų.
„Daily Express“ savo pirmąjį puslapį papuošė Jungtinės Karalystės vėliava su prierašu: „Rizikuosite nepaisydami žmonių valios“.

Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May antradienį laukia įtemptas balsavimas parlamente dėl itin svarbaus teisės akto projekto, susijusių su „Brexit“.

Prieš balsavimą premjerė įspėjo, kad vyriausybei patyrus pralaimėjimą būtų smarkiai pakenkta jos deryboms su Briuseliu.
Atstovų Rūmų nariai balsuos dėl virtinės teisės akto projekto pataisų, parengtų Lordų Rūmų. Viena iš šių pataisų, dėl kurios turėtų būti balsuojama apie 15 val., faktiškai numato suteikti parlamentui veto teisę dėl „Brexit“.
 
Likus kelioms valandoms iki balsavimo spaudimas premjerei dar padidėjo, kai iš vyriausybės pasitraukė proeuropinių pažiūrų teisingumo jaunesnysis ministras. Jis nusprendė atsistatydinti, kad galėtų balsuoti už teisės aktą dėl veto teisės suteikimo parlamentui.
 
Philipas Lee sakė, kad pasirinkimas „tarp dviejų blogybių“ nesuteikia parlamento nariams reikšmingo balso.
 
 
Tarp kitų aštrius nesutarimus keliančius siūlymų, dėl kurių bus balsuojama, yra iniciatyva, numatanti išlaikyti glaudų ryšį tarp Britanijos ir Europos Sąjungos ūkių.
 
Th. May sakė, kad vyriausybės pralaimėjimas susilpnintų jos pozicijas derybose su Briuseliu dėl šalies pasitraukimo iš ES sąlygų.
„Turime galvoti apie žinią, kurią parlamentas šią savaitę pasiųs Europos Sąjungai“, – sakė vyriausybės vadovė pirmadienį vėlai vakare savo Konservatorių partijos parlamentarams.
 
Kairiojo sparno britų laikraščių pirmuosiuose puslapiuose buvo akcentuojama, kad priėmęs pataisas parlamentas išduos 52 proc. šalies rinkėjų, kurie 2016 metais vykusiame referendume pasisakė už Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES.
 
„Daily Express“ savo pirmąjį puslapį papuošė Jungtinės Karalystės vėliava su prierašu: „Rizikuosite nepaisydami žmonių valios“.
 
„Atėjo metas mūsų išrinktiems atstovams apsispręsti – tarnaujate žmonėms ar ne?“ – rašo dienraštis.
„The Sun“ pirmajame puslapyje publikavo Stounhendžo, žuvies su gruzdintomis bulvėmis užkandinės, Londono autobuso ir futbolo rungtynių – dalykų, kurie daugeliui asocijuojasi su Britanija – nuotraukas su prierašu: „Didžioji Britanija ar Didžioji Išdavystė“.
 
„Už tolesnę narystę Europos Sąjungoje pasisakantys parlamentarai turi paprastą pasirinkimą: pasikliauti Didžiosios Britanijos žmonėmis... arba atverti kelią gėdingai išdavystei“.
 
Th. May konservatorių mažumos vyriausybė yra priklausoma nuo Šiaurės Airijos Demokratinės junionistų partijos (DUP) paramos, užtikrinančios jai trapią darbinę daugumą 650 vietų parlamente.
 
„Stengiuosi susiderėti dėl Britanijai palankiausio susitarimo. Esu tikra, kad man pavyks užsitikrinti susitarimą, leisiantį mums savarankiškai sudaryti prekybinius susitarimus ir turėti tokią sieną su ES, kuri būtų su kiek įmanoma švelnesniu kontrolės režimu“, - sakė premjerė.
 
„Tačiau jei Lordų Rūmų parengtos pataisos bus priimtos, mūsų derybinės pozicijos susilpnės“, – kalbėjo ji.
 
  

Žymos: Parlamentas, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vidutinio amžiaus pora sėdi virtuvėje ir pusryčiauja. Žmona ilgesingu žvilgsniu žiūri į savo vyrą ir taria:
– Petrai, pasakyk, ar tu mane vis dar myli?
Vyras piktai trenkia šakutę į stalą ir sako:
– Va, tu man pasakyk – kam kiekvieną rytą pradėti nuo skandalo?