Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-09-03

JK premjeras tebesitiki sudaryti „Brexit“ susitarimą ir nenori pirmalaikių rinkimų

  
JK premjeras tebesitiki sudaryti „Brexit“ susitarimą ir nenori pirmalaikių rinkimų
© Twitter.com, 10DowningStreet
Borisas Johnsonas

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad tikimybė, jog pavyks sudaryti „Brexit“ susitarimą su Briuseliu, didėja, bet atmetė galimybę atidėti Britanijos išstojimą iš Europos sąjungos po spalio 31 dienos, jeigu sutartis nebūtų pasiekta.

Sakydamas kalbą prie savo rezidencijos Dauningo gatvėje B. Johnsonas taip pat pareiškė nenorįs pirmalaikių parlamento rinkimų ir paragino maištaujančius konservatorių įstatymų leidėjus nežlugdyti jo derybų su Briuselių bandymu balsuoti kartu su opozicija už teisės akto projektą, galintį priversti vyriausybę atidėti „Brexit“.
Oponentai nori užkirsti kelią
 
Britanijos premjero B. Johnsono oponentai paskelbė planą blokuoti „Brexit“ be sutarties
 
Didžiosios Britanijos premjero Boriso Johnsono oponentai, nusistatę prieš jo planą spalio 31-ąją išvesti Jungtinę Karalystę iš Europos Sąjungos su sutartimi arba be jos, pirmadienį paskelbė teisės akto projektą, turintį užkirsti tam kelią.
 
Leiboristų parlamentaro Hilary Benno per „Twitter“ paskelbto įstatymo projekte sakoma, kad „šio teisės akto tikslas – užtikrinti, jog JK spalio 31-ąją neišstotų iš Europos Sąjungos be sutarties, nebent parlamentas tam pritartų“.
 
B. Johnsono oponentai planuoja antradienį pateikti šį projektą svarstyti parlamentui per nepaprastuosius debatus „Brexit“ klausimu.
 
H. Bennas sakė, kad įstatymas suteikia B. Johnsono laikui pasiekti naują susitarimą su ES per ateinantį mėnesį vyksiantį Bendrijos viršūnių susitikimą, arba siekti, kad parlamento pritartų pasiūlymui išstoti be sutarties.
 
 
  

Žymos: Politika, Europos Sąjunga, Boris Johnson, didžioji britanija, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Jonai, kodėl tu miegi darbe?
– Suprantate, viršininke, namie mažas vaikas miegoti neleidžia...
– Tai atsinešk vaiką, kad ir darbe neleistų miegoti.