Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-07-04

JK verslo kantrybė dėl lėtų „Brexit“ derybų senka

  
JK verslo kantrybė dėl lėtų „Brexit“ derybų senka
© Wikimedia nuotr.

Jungtinės Karalystės verslo kantrybė dėl menko progreso „Brexit“ derybose yra netoli lūžio taško, perspėja Didžiosios Britanijos prekybos rūmai.

Tūkstančius šalies įmonių atstovaujanti organizacija paragino politikus nustoti ginčytis tarpusavyje ir sudarė 24 „tikro pasaulio“ problemų sąrašą, kuriame reikalaujama aiškumo dėl mokesčių, tarifų, muitų ir reguliavimo po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).
Ministrė pirmininkė Theresa May vėliau šią savaitę į Čekersą sukvies susiskaldžiusį ministrų kabinetą. Susitikimo metu bus bandoma išspręsti nesutarimus dėl ateities ekonominių santykių su ES.
 
„Šiuo metu, baigiantis laikui iki Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, verslo kantrybė yra netoli lūžio taško“, – pranešime teigė prekybos rūmų generalinis direktorius Adamas Marshallas, pridūręs, kad verslas tuščiai laukia jau dvejus metus.
 
„Verslas turi pilną teisę kalbėti, kai yra visiškai aišku, kad praktiški klausimai, kurie paveiks įmonių konkurencingumą ir milijonų žmonių gyvenimo kokybę, lieka neatsakyti. Likus mažiau nei devyniems mėnesiams iki „Brexit“ dienos, mes negauname atsakymų, kurių mums reikėjo iškart po referendumo dienos“, – piktinasi jis.
 
Pastarosiomis savaitėmis tokios įmonės kaip „Airbus“, BMW ar „Siemens“ perspėjo, kad dėl „Brexit“ gali pasitraukti iš Jungtinės Karalystės.
 
Britai 2016 metų birželį nubalsavo už pasitraukimą iš ES, bet politikai iš įvairių politinio spektro pusių nuo to laiko ginčijasi dėl ateities ekonominių santykių su Europa.
 
„Laikas politikams nustoti ginčytis ir pradėti galvoti apie nacionalinį ekonominį interesą. Tai nėra ypatingi interesai. Tai yra praktiškos, realaus pasaulio problemos verslams kiekviename sektoriuje ir kiekvienoje šalies dalyje“, – sako A. Marshallas.
  

Žymos: Verslas, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Eina rusas ir lietuvis per dykumą. Žiūri – džino lempa. Pabarškina į ją, išlenda pats džinas ir sako:
– Išpildysiu jums po norą.
Žinoma, rusas nori daug daug pinigų, o lietuvis – daug daug lašinių.
Eina rusas pilnom kišenėm pinigų, o lietuvis kemša ir kemša tuos lašinius ir siūlo rusui:
– Padarom turgų.
Rusas sutinka. Papjausto lietuvis plonom riekelėm lašinius ir laukia pirkėjų. Prieina rusas ir klausia:
– Kiek kainuoja viena riekelė?
– 6000 eurų, – atsako lietuvis.
– Taip brangiai? –nori derėtis rusas.
Lietuvis:
– Pavaikščiok po turgų, gal pigiau rasi.