Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, DELFI.lt, BNS   |   2019-05-08

JK vyriausybė: Europos Parlamento rinkimai Britanijoje tikrai vyks

  
JK vyriausybė: Europos Parlamento rinkimai Britanijoje tikrai vyks
© facebook nuotrauka

Jungtinė Karalystė šį mėnesį surengs rinkimus į Europos Parlamentą, nepriklausomai nuo to, kaip klostysis dabartinės derybos su opozicija dėl „Brexit“ susitarimo priėmimo, antradienį pareiškė ministrės pirmininkės Theresos May faktinis pavaduotojas Davidas Lidingtonas.

„Atsižvelgiant į tai, kiek mažai (likę) laiko,.. deja, nebus įmanoma užbaigti šio proceso iki datos, kai teisiškai turi įvykti Europos Parlamento rinkimai“, – sakė D. Lidingtonas.
Du kartus atidėjusi „Brexit“ datą vyriausybė tikėjosi, kad galės parlamente prastumti išstojimo susitarimo projektą iki šio termino ir jai nereikės rengti Europos Parlamento rinkimų gegužės 23-iąją.
 
„Mes labai tikėjomės, jog galėsime susitvarkyti su savo išstojimu ir (patvirtinti) sutartį, kad šių rinkimų nereikėtų“, – sakė D. Lidingtonas. Jis pridūrė, kad vyriausybė „padvigubins savo pastangas ir derybas su visų partijų parlamentarais bandydama užtikrinti, kad atidėjimas po to būtų kuo trumpesnis“.
 
„Idealiu atveju norėtume būti situacijoje, kai šiems europarlamentarams iš tikrųjų niekada taip ir nereiktų užimti savo vietų Europos Parlamente, neabejotinai – užbaigti tai iki vasaros atostogų“, – sakė jis.
 
Naujai išrinktas Europos Parlamentas turi susirinkti liepos 2 dieną. JK parlamento vasaros atostogos turi prasidėti liepos 20-ąją.
„Tai reikš pastangas, sunkų darbą ir įvairių politinių partijų, žmonių iš išstojimo šalininkų stovyklos ir pasilikimo šalininkų stovyklos Europos debatuose kompromisą“, – sakė D. Lidingtonas.
  

Žymos: Rinkimai, Europos Parlamentas, brexit, EP, europos parlamento rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?