Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-09-15

JK vyriausybė maldauja europiečių pasilikti

  
JK vyriausybė maldauja europiečių pasilikti
© Facebook nuotr.
ES piliečių išvykimas neramina JK vyriausybę.
Jais pasitiki mūsų verslas – nuo universitetų iki fermų

Neseniai pastebėjus, kad vis daugiau Europos Sąjungos piliečių palieka Jungtinę Karalystę, šalies ministrų kabineto narys kreipėsi į juos ir paprašė likti.

Šalies vyriausybė vis dar aiškiai neapibrėžė ES piliečių statuso JK po „Brexit“, tad dėl savo ateities čia neužtikrinti europiečiai palieka salyną: rugpjūtį paskelbti naujausi statistiniai duomenys parodė, jog per metus JK paliko apie 122 tūkst. imigrantų iš ES.
Pastebėta tendencija, kad iš JK išvažiuoja kvalifikuoti darbuotojai, o tai itin neramina šalies valdžią.
 
Ketvirtadienį imigracijos ministras Brandon’as Lewis’as atviru laišku kreipėsi į europiečius, aukštino jų svarbą ir prašė neišvažiuoti.
 
„ES piliečiai padarė didžiulį poveikį mūsų socialiniam, ekonominikam ir kultūriniam JK gyvenimui. Jie atvyko čia su savo idėjomis, inovacijomis ir įgūdžiais, kuriais pasitiki mūsų verslas – nuo universitetų iki fermų.
 
Po referendumo premjerė, vidaus reikalų ministrė ir aš aiškiai deklaravome, kad norime, jog ES piliečiai liktų čia, o jų teisių apsauga bus mūsų prioritetas.
Mūsų vyriausybė jau patvirtino, kad nė vienas čia teisėtai gyvenantis europietis po „Brexit“ nebus priverstas išvažiuoti, sudarysime visas sąlygas jiems likti“, – „The Times“ išspausdintame straipsnyje rašė B. Lewis’as.
 
Tuo tarpu Londone dieną prieš tai vyko protestai, kuriuose JK gyvenančių ES piliečių teises ginančios organizacijos dar kartą paragino šalies valdžią galų gale aiškiai pasakyti, ko galima tikėtis po 2019-ųjų kovo, kai JK pasitrauks iš bendrijos.
 
Vyriausybei priekaištauta, kad ji „Brexit“ derybose gali kaip koziriu pasinaudoti ES piliečiais ir daryti spaudimą Europos Sąjungai grasindama europiečių teisių apribojimu JK.
 
  

Žymos: imigracija, brexit, es piliečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pereinamasis amžius – kai karštą dieną nebežinai ko nori labiau – ledų ar šalto alaus.