Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Delfi.lt   |   2019-01-26

Karalienė ragina susiskaldžiusią britų visuomenę „surasti bendrą pagrindą“

  
Karalienė ragina susiskaldžiusią britų visuomenę „surasti bendrą pagrindą“
© Flickr.com

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II sakydama kalbą moterų organizacijos narėms, kuri laikoma jos raginimu įveikti nesutarimus dėl „Brexit“, ketvirtadienį akcentavo būtinybę britams drauge „surasti bendrą pagrindą“. Ketvirtadienį vakare susitikusi su „Women's Institutes“ (WI) narėmis netoli savo Sandringamo dvaro Rytų Anglijoje 92 metų monarchė sakė, kad žmonės niekada neturėtų paleisti iš akių platesnio vaizdo.
„Apmąstant permainų šimtmetį aišku, kad WI privalumai išlieka“, – sakė ji, atkreipdama dėmesį į šios organizacijos įsteigimą 1915 metais siekiant atgaivinti bendruomenes ir paskatinti moteris labiau įsitraukti į maisto gamybą Pirmojo pasaulinio karo metais.
 
„Tęsiamas kantrybės, draugystės, didelio dėmesio bendruomenei ir atsižvelgimo į kitų poreikius akcentavimas šiandien yra toks pat svarbus, koks buvo, kai organizacija prieš visus šiuos metus buvo įsteigta“, – sakė karalienė.
 
„Žinoma, kiekviena karta susiduria su naujais iššūkiais ir galimybėmis. Mums ieškant naujų atsakymų dabartiniais laikais, aš teikiu pirmenybę išbandytiems ir išmėgintiems receptams, tokiems kaip gerai kalbėti vieniems apie kitus ir gerbti įvairias nuomones, susiburti ir surasti bendrą pagrindą, ir niekada nepamesti iš akių platesnio vaizdo, – kalbėjo Elizabeth II. – Man šie metodai yra nepavaldūs laikui, ir aš juos visiems rekomenduoju.“
 
Jos žinia pasirodė tokiu metu, kai Didžiosios Britanijos parlamente intensyviai ginčijamasi dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, numatyto šių metų kovo 29 dieną.
 
Karališkieji asmenys paprastai vengia politikos, o karalienė, kaip valstybės vadovė, itin rūpinasi viešumoje išlaikyti neutralumą.
 
Savo tradiciniame Kalėdų sveikinime šaliai ji paskelbė panašią vienybės žinią ir perspėjo nepasiduoti „tribalizmui“.
„Net ir giliausių nesutarimų atveju, pagarba kitam asmeniui ir jo laikymas žmogumi visada yra geras pirmas žingsnis link didesnio tarpusavio supratimo“, – sakė ji.
 
ŠALTINIS: delfi.lt
 
  

Žymos: Politika, Karalienė, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentas kaime priverstas ieškotis nakvynės. Ateina pas ūkininką ir prašo priglausti. Ūkininkas:
- Matai, ankštai gyvename. Gali pernakvoti pas mano dukrą vienoje lovoje arba įsitaisyti tvarte.
Studentas mąsto: "Turbūt ir duktė to ūkininko baisi, kad su svetimu į lovą guldo. Gal raupsuota kokia..."
Nusprendžia nakvoti tvarte. Ryte studentas prausiasi prie šulinio. Prie jo prieina graži mergina ir atneša rankšluostį. Studentas nustebęs klausia:
- Kas tu tokia, gražuole?
Mergina:
- Aš ūkininko duktė. O kas tu?
Studentas:
- O aš asilas. Va, iš to tvarto...