Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-05-25

Kritikuoja „nepatenkinamą“ pažangą „Brexit“ derybose

  
Kritikuoja „nepatenkinamą“ pažangą „Brexit“ derybose
© Wikimedia nuotr.
Visiškai nepatenkinama, kad praėjus beveik dvejiems metams po referendumo ministrai dar nesusitarė ir smulkiai neišdėstė, kokių prekybos ir muitų sutarčių jie norėtų.

Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos atidžiai stebintys Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai ketvirtadienį pareiškė, kad derybos dėl ateities prekybos su Bendrija yra „visiškai nepatenkinamos,“ ir šaliai gali tekti likti bendrojoje ES muitų sąjungoje dar ilgai po išstojimo iš bloko.

Pasitraukimo iš ES komiteto ataskaitoje sakoma, kad senka laikas, per kurį reikia sudaryti naujas prekybos sutartis, todėl „vienintelis įgyvendinamas planas“ Jungtinei Karalystei gali būti pasilikti muitų sąjungoje.
Britanijos oficialus pasitraukimas iš ES numatytas 2019 metų kovą, o po jo prasidės 20 mėnesių truksiantis pereinamasis laikotarpis.
 
Pasak Pasitraukimo iš ES komiteto, mažai tikėtina, kad iki šio pereinamojo laikotarpio pabaigos 2020 metų gruodį bus įvestos kokios nors naujos muitinės procedūros, dėl kurių dar reikia susitarti.
 
„Visiškai nepatenkinama, kad praėjus beveik dvejiems metams po referendumo ministrai dar nesusitarė ir smulkiai neišdėstė, kokių prekybos ir muitų sutarčių jie norėtų“ su ES, sakoma ataskaitoje.
 
Komiteto pirmininkas, leiboristų parlamentaras Hilary Bennas mano, kad Britanijai greičiausiai teks likti muitų sąjungoje „kol bus galima įgyvendinti alternatyvius susitarimus“.
 
Pasak H. Benno, praėjus 23 mėnesiams po 2016 metų birželį įvykusio refederendumo, „mes vis dar nežinome, kokie ateityje bus JK ir ES santykiai prekybos, paslaugų, saugumo, gynybos, vartotojų saugumo, duomenų, transliuotojų teisių ir daugelyje kitų sričių“.
 
  

Žymos: breixit, Derybos dėl Brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Aš iš tiesų labai sunerimau, kai prie įvažiavimo į kapines kelininkai pastatė ženklą: „Vienpusis eismas“.