Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-11-20

Londoną palieka dvi svarbios ES agentūros su tūkstančiu darbuotojų

  
Londoną palieka dvi svarbios ES agentūros su tūkstančiu darbuotojų Kartu sudėjus, pasitraukiant dviem agentūrom, Londoną paliks virš tūkstančio darbuotojų.

Dvi Europos Sąjungos (ES) agentūros, dėl „Brexit“ palieka Jungtinę Karalystę. Abi agentūros - itin svarbios bendrosios ES rinkos veikimui vaistų ir bankininkystės srityse, todėl dėl jų naujų buveinių pirmadienį balsuos 27 valstybės narės.

Europos vaistų agentūra
Nuo 1995 metų Londone įsikūrusi EMA vertina žmonėms ir gyvūnams skirtus vaistus bei vykdo jų priežiūrą.
 
Ji nacionalinėms institucijoms padeda išduoti leidimus prekiauti vaistais visoje bendrojoje ES rinkoje, kurią šiuo metu sudaro 28 šalys ir daugiau kaip 500 mln. žmonių.
 
EMA turi beveik 900 darbuotojų. Agentūra priima delegacijas ir komandiruojamus ekspertus, tad 2015 metais ji sulaukė 36 tūkst. lankytojų, įskaitant 4 tūkst. iš ne ES šalių, kuriems prireikė 30 tūkst. nakvynių viešbučiuose, o tai palaikė vietos ekonomiką. EMA turi renginiams skirtą auditoriją, kurioje įrengta 300 vietų dalyviams.
 
Europos bankininkystės institucija
 
EBI yra mažesnė negu Europos vaistų agentūra, o jos būstinė Londone yra už vos kelių šimtų metrų nuo EMA.
 
EBI užduotis – Europoje užtikrinti finansų stabilumą, įskaitant ES bankų sektoriaus vientisumą, veiksmingumą ir tinkamą veikimą.
Ji stengiasi suderinti bankininkystės taisykles visose ES šalyse. 2011 metais sukurta institucija labiausiai žinoma dėl atliekamo bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis, kurio tikslas – įvertinti, kaip bankai atlaikytų panašią į įvykusiąją 2008 metais finansų krizę.
 
2016 metais EBI turėjo 169 darbuotojus, o jos lankytojams per metus prireikia maždaug 9 tūkst. nakvynių viešbučiuose. Ji taip pat vykdo daug įvairių misijų valstybėse narėse – 700 2016 metais, – todėl naujajame mieste buveinėje turi būti geras oro susisiekimas.
 
EBI taip pat turi du duomenų centrus, kurie veikia atskirose Didžiosios Britanijos vietovėse ir kuriuos prižiūri išorės rangovai.
 
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, darbuotojai iš ES

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano žmona angelas.


– Mano – irgi ne žmogus…