Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-02-13

Maisto pramonė JK: „Brexit” šalyje jau prasidėjo

  
Maisto pramonė JK: „Brexit” šalyje jau prasidėjo
© Wikimedia nuotr.
Pirmą kartą nuo 2014 m. sektoriuje trūko per 4300 darbuotojų.
Sugrįžtančių darbuotojų iš užsienio procentas taip pat sumažėjo nuo 41 proc. 2016 m. iki 29 procentais 2017 m.

Jungtinės Karalystės ūkininkai bei maisto gamintojai teigia, kad „Brexit” daroma neigiama įtaka jaučiama jau kuris laikas dar šaliai iki paliekant Europos Sąjungą.

Viešas laiškas išplatntas netrukus po to, kai pasirodė informacija, kad praėjusiais metais tūkstančiai darbo vietų daržovių ir vaisių ūkiuose liko neužildytos.
Remiantis NFU apklausos duomenimis, pirmą kartą nuo 2014 m. sektoriuje trūko per 4300 darbuotojų. Tuo tarpu sugrįžtančių darbuotojų iš užsienio procentas taip pat sumažėjo nuo 41 proc. 2016 m. iki 29 procentais 2017 m.
 
£112 milijardų vertės rinkos atstovai JK vyriausybę perspėjo, kad jau jaučia „Brexit” padalinius, kurie gali stipriai pakenkti verslui.
 
„Akivaizdu, kad sprendimo palikti ES padariniai jau atsiliepė (maisto) sektoriui. Neapibrėžtumas, aiškumo trūkumas, daro įtaką verslo pasitikėjimui”, - sakoma verslo atstovų išplatintame viešame laiške, kuris pirmiausiai paviešintas „The Sunday Times”.
 
Laiške, kurį pasirašė Nacionalinė ūkininkų sąjunga, Maisto ir gėrimų federacija, Britų mažmeninės prekybos konsorciumas ir kitos 20 susijusių verslo grupių, Vyriausybė raginama užtikrinti neribotą prekybą, prieigą prie darbo bei „veiksmingą ir proporcingą reguliavimo sistemą".
 
 
  

Žymos: Verslas, darbuotojai, brexit, ūkininkai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Londone atlikta apklausa, kaip sostinės gyventojai norėtų būti vadinami: britais ar anglais. Rezultatai nustebino: 43 proc. respondentų atsakė, kad norėtų būti vadinami lenkais.
*****