Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-02-08

Nauja viltis sustabdyti „Brexit"

  
Nauja viltis sustabdyti „Brexit" G. Sorosas dosniai paaukojo kampanijai, siekiančiai sustabgyti „Brexit".
Kalbama, jog ši kampanija yra „sąmokslu sukliudyti „Brexit“.

Amerikiečių milijardierius George‘as Sorosas paaukojo 400 tūkst. svarų sterlingų kampanijai, kurios siekis yra paveikti britų parlamentarus, kad šie balsuotų prieš galutinį susitarimą dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, ketvirtadienį pranešė kampanijos vadovas.

Ši kampanija yra kaltinama „sąmokslu sukliudyti „Brexit“.
„Per savo fondą jis paaukojo 400 tūkst. svarų sterlingų“, – sakė buvęs ministras Markas Mallochas-Brownas, vadovaujantis kampanijai Geriausia Britanijai“ (Best for Britain), siekiančiai, kad šalis liktų ES sudėtyje.
 
Aršiai „Brexit“ palaikantis laikraštis „The Daily Telegraph“ skelbia, kad G. Soroso „kampanija užkirsti kelią „Brexit“ planuoja šį mėnesį publikuoti šalies mastu skelbimus, „kurie, kaip jie tikisi, prives prie antrojo referendumo dėl Britanijos narystės ES“.
 
Tačiau M. Mallochas-Brownas gynė šią kampaniją ir teigia, kad yra „visiškai logiška“, kad parlamento nariai turėtų turėti teisę vėl pagalvoti dėl „Brexit“.
 
„Parlamente yra daug žmonių, kurie yra sunerimę, – BBC radijui sakė jis. – Dauguma parlamentarų asmeniškai vis dar pasisako už pasilikimą, tačiau turės balsuoti dėl kažko tarp „kieto“ ir „švelnaus“ „Brexit“.
 
Verta paminėti, kad 87 metų amerikiečių finansininkas ir filantropas G. Soros Britanijoje yra nekenčiama figūrą, nes per vadinamąjį „juodąjį trečiadienį“ 1992 metų rugsėjo 16 d. buvo vienas pagrindinių spekuliacinėse operacijose dalyvavusių verslininkų. Per šią politinę ir ekonominę krizę dėl valiutos perpardavinėtojų vykdyto spaudimo konservatorių vyriausybė buvo priversta atšaukti svarą iš Europos valiutų kursų mechanizmo . Per šias spekuliacijas G. Sorosas uždirbo 1 mlrd. JAV dolerių. 1997 m. Britanijos iždas įvertino juodojo trečiadienio nuostolius 3,4 mlrd. svarų.
 
  

Žymos: brexit, auka, George‘as Sorosas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Eina rusas ir lietuvis per dykumą. Žiūri – džino lempa. Pabarškina į ją, išlenda pats džinas ir sako:
– Išpildysiu jums po norą.
Žinoma, rusas nori daug daug pinigų, o lietuvis – daug daug lašinių.
Eina rusas pilnom kišenėm pinigų, o lietuvis kemša ir kemša tuos lašinius ir siūlo rusui:
– Padarom turgų.
Rusas sutinka. Papjausto lietuvis plonom riekelėm lašinius ir laukia pirkėjų. Prieina rusas ir klausia:
– Kiek kainuoja viena riekelė?
– 6000 eurų, – atsako lietuvis.
– Taip brangiai? –nori derėtis rusas.
Lietuvis:
– Pavaikščiok po turgų, gal pigiau rasi.